Başkan dehşeti

Hatay'da üç dönem belediye başkanlığı yapan AK Partili Hüseyin Bozkurt arkadaşı öğretmen Zeliha Sarıbay ile Antalya'ya gezmeye giderken dehşet saçtı

Başkan dehşeti

BİRİ EVLİ BİRİ BEKARDI

Hatay Hassa’daki Dervişpaşa İlköğretim Okulu’nda öğretmenlik yapan Zeliha Sarıbay (39) bekardı. Zeliha Sarıbay, Ardıçlı beldesi eski belediye başkanı ve evli Hüseyin Bozkurt (56) geçen cuma özel otomobil ile Antalya’ya gezmeye gitti.

Mersin’in Silifke ilçesine geldiklerinde bir ormanlık alanda mola veren Zeliha Sarıbay ile Hüseyin Bozkurt tartıştı. Hüseyin Bozkurt, öğretmen Zeliha Sarıbay’a bıçakla saldırdı.

SÜRÜNEREK YOLA ÇIKTI

Hüseyin Bozkurt, bıçak darbesiyle öğretmeni delik deşik ettikten sonra kaçtı. Ağır yaralanan Zeliha Sarıbay, ormandan sürüne sürüne gece yarısı Mersin- Antalya D-400 karayoluna ulaştı.

Kanlar içindeki Zeliha Sarıbay, yoldan geçen bir aracı durdurarak sürücüden yardım istedi. Araç sürücüsü jandarmaya haber verdi. Zeliha Sarıbay, olay yerine gelen jandarmaya “Arkadaşım Hüseyin Bozkurt (56) ile Antalya’ya giderken ormanlık alana girdik. Hüseyin Bozkurt beni bıçakladı” dedi.

ESKİ BAŞKAN TUTUKLANDI

Hastanede ameliyata alınan Zeliha Sarıbay kurtarılamadı. Hüseyin Bozkurt öğretmenlikten ayrıldıktan sonra 3 dönem Refah Partisi, Fazilet Partisi ve AK Parti’den Hassa ilçesine bağlı Ardıçlı beldesinde belediye başkanlığı yapmıştı.

AK Parti’den aday olarak girdiği 29 Mart 2009 seçimlerini kazanamayan Hüseyin Bozkurt dün gözaltına alındı. “Olay günü Hassa’daydım” diyerek suçlamayı kabul etmeyen Hüseyin Bozkurt tutuklandı.