Başkan Yalçındağ: Bayrağı devretmenin zamanı geldi

TÜSİAD'ın Genel Kurulu'nda göreve devam etmeyeceğini söyleyeceğini belirten Başkan Arzuhan Doğan Yalçındağ, “Başkanlık çok onurlu bir görev. Ancak artık kendi işlerimin başına dönmek istiyorum. Bayrağı devretmenin zamanı geldi” dedi

29 Ekim 2009, Perşembe 05:00
A A

İSİM HENÜZ BELLİ DEĞİL

Panelden önce soruları yanıtlayan Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, TÜSİAD Başkanlığı’yla ilgili ismin henüz belli olmadığını belirterek, “Üyelerimiz arasında istişare yapılarak öne çıkan bir isme teklif götürülecektir. Genel Kurul’da daha fazla devam etmeyeceğimi söyleyeceğim. Kurulda yeni başkan seçilecek” şeklinde konuştu. Üç yıl başkanlık yaptığını hatırlatan Arzuhan Doğan Yalçındağ, şunları söyledi:

BU GREVİ ONURLA YAPTIM

“Başkanlık çok onurlu bir görev ama aynı zamanda büyük sorumluluklar da gerektiriyor. 9 senedir de böyle süregelmiş. Ancak benim artık kendi işlerimin başına dönme zamanım geldi. Çok keyif alarak, çok zor dönemlerde başkanlık yaptım. Hakikaten çok yoruldum. Ama büyük bir onurla da bu görevi yaptım. Bayrağı devretme zamanı geldi.” Yalçındağ, ‘İsim belli mi?’ sorusuna “Belli değil ama 590 üyemiz de bu görevi yapabilecek donanıma, özgüvene ve cesarete sahiptir” dedi.

BİRİNE TEKLİF GÖTÜRÜLÜR

TÜSİAD Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ “Biliyorsunuz, burada teamüller, gelenekler var. Öncelikle bir teklif götürülmesi gerekiyor. Birine herhalde bir teklif götürülecektir” diye konuştu. Bir gazetecinin “Başkan Yardımcısı mı?” sorusu üzerine Yalçındağ, “O mu bilmiyorum ama üyelerimiz arasında bir istişare yapılarak öne çıkan isimlerden birine teklif götürülecektir sanıyorum” yanıtını verdi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;