Başkan yardımcısına silahlı saldırı!

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Onur, bugün, pazarcılık için kendisinden yer isteyen 25 yaşındaki H.K. tarafından tabancayla bacağından vuruldu

30 Nisan 2014, Çarşamba 17:29
A A

Yaralanan Onur hastaneye kaldırılırken, kaçan H.K. ise polis tarafından yakalandı. Bandırma'da, Belediye Başkanı CHP'li Dursun Mirza'nın yardımcılığını yapan Ozan Onur, bugün Sunullah Mahallesi'nde, kendisinden pazarcılık yapmak için yer isteyen H.K. ile tartıştı. Tartışma sırasında tabancasını çıkartan H.K., Onur'a ateş etti. Şüpheli kaçarak uzaklaşırken, sağ bacağına isabet eden üç kurşun ile yaralanan Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Onur, ambulans ile Bandırma Devlet Hastanesi'ne kaldırılıp tedaviye alındı. Polis, kaçan H.K.'yi kısa sürede yakalayıp gözaltına aldı.

Olayı öğrenen belediye çalışanları ve yakınları devlet hastanesi önüne gelerek Ozan Onur'un sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza ise İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı'na katılmak üzere Balıkesir'e gittiğini, saldırıyı öğrenince toplantıdan çıkıp, Bandırma'ya hareket ettiğini belirterek, "Olayın neden meydana geldiğini ancak ilçeye varınca öğreneceğim" dedi. CHP İlçe Başkanı Atilla Atakay, Ozan Onur'un sağ bacağına isabet eden kurşunların kemiği parçaladığını fakat hayati tehlikesinin olmadığını söyledi. Olayla ilgili soruşturmaya Bandırma Cumhuriyet Savcılığı'nca başlandı.

LUNAPARK YÜZÜNDEN VURMUŞ

Balıkesir'in Bandırma İlçesi'nde Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Onur'u bacağından tabancayla yaralayan 25 yaşındaki H.K. gözaltına alınarak emniyet müdürlüğüne getirildi. Manyas'ta lunapark işletmeciliği yaptığını söyleyen H.K., ilk ifadesinde, bu yıl 5-8 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali'nde lunapark kurmak için Başkan Yardımcısı Ozan Onur'un kendisine yer sözü verdiğini iddia etti. Şüpheli, Onur'u sözünü tutmadığı için vurduğunu ileri sürdü.

Erdem ÖZCAN/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;