Başkent'te bir NBA yıldızı

Türk Telekom'un yeni transferi Ricky Davis, "Avrupa'daki ilk deneyimim, benim için çok eğlenceli ve değişik olacak" dedi

04 Mart 2010, Perşembe 11:01
A A

NBA'de 7 değişik takımda toplam 12 sene forma giyme şansı bulan Davis, Türk basketbolu hakkında geniş bir bilgisi olmadığını belirterek, "Sadece Türk Telekom’un Avrupa Kupası’nda oynadığı son maçı izledim.

Türkiye’ye gelirken açıkçası burasıyla ilgili kimseyle bir konuşmam olmadı. Tamamen kendi kararımla buradayım. Avrupa’daki ilk deneyimim, benim için çok eğlenceli ve değişik olacak" diye konuştu.

"HİDAYET VE MEHMET ÇOK BAŞARILILAR"

Yıldız oyuncu, Türkiye’yi NBA’de temsil eden Hidayet Türkoğlu ve Mehmet Okur’un çok faydalı ve iyi oyuncular olduğunun altını çizerek, şunları söyledi: "Her ikisiyle de buraya gelmeden önce konuşma fırsatım olmadı.

Ancak ikisinin de maçlarını takip ediyorum. Gerek Hidayet, gerek de Mehmet çok iyi oyuncular. Hidayet, geçen sene Orlando’da önemli başarıla imza atarak, takımının Los Angeles Lakers ile NBA finali oynamasında büyük pay sahibi oldu. Mehmet Okur da Utah Jazz’da uzun yıllardır başarıyla forma giyiyor. All-Star olması da onun önemli bir oyuncu olduğunun en büyük göstergesidir."

"KARİYERİME AVRUPA’DA DEVAM ETMEK İSTİYORUM"

Ricky Davis, NBA dışında ilk kez bir Avrupa ülkesinde basketbol oynayacağını vurgulayarak, ilk hedefinin Türk Telekom ile birlikte Beko Basketbol Ligi’nde şampiyonluğa ulaşmak olduğunu söyledi.

Kariyerinin ilerleyen yıllarında Avrupa’da forma giymek istediğini kaydeden yıldız basketbolcu, "Buraya gelmeden önce NBA play-off’larında yer alacak takımlardan teklifler aldım. İsteseydim NBA’de oynamaya devam edebilirdim. Ancak ben kariyerimi Avrupa’da sürdürmek istedim" dedi.

"2010’UN EN BÜYÜK FAVORİSİ ABD"

Davis, Dünya Basketbol Şampiyonası’nın Türkiye’de organize edilmesinin büyük bir gurur olduğunu kaydederek, sözlerini şöyle tamamladı: "Dünya Basketbol Şampiyonası’nın hem spor sportif anlamda hem de diğer konularda çok başarılı geçeceğine inanıyorum.

Şampiyonada çok güçlü ülkeler mücadele edecek. ABD’nin bu rakiplerini geride bırakacağını ve şampiyonanın en büyük favorisi olacağını düşünüyorum. Çünkü gerçekten çok önemli ve kaliteli oyunculardan kurulu bir ekip Türkiye’de olacak. İspanya."

2

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;