Basmane'de yangından kurtulmuştu, kahramanıyla buluştu

Basmane’de çıkan yangında otelin penceresinden düşen Belarus uyruklu Inna Blokna ile onu havada yakalayarak ölümden kurtaran Adnan Bilgiç’i bir araya geldi

13 Mart 2018, Salı 07:48
A A
İzmir'in Konak ilçesi Basmane semtindeki otelde geçtiğimiz çarşamba günü çıkan yangında alevlerden kurtulmak için yan odaya geçmeye çalıştığı sırada düşen Belarus uyruklu Inna Blokna, mucizevi kurtuluşunun kahramanı olan Adnan Bilgiç'le buluştu. Yeni Asır, beton zemine çakılmak üzere olan 25 yaşındaki Inna Blokna ile kahramanı üç çocuk babası 40 yaşındaki Adnan Bilgiç'i buluşturdu. Kendisinin hayatta kalmasını sağlayan kahramanını karşısında gören genç kadın Bilgiç'e, "Sana minnettarım, hayatımı kurtardın" diyerek teşekkür etti.


İNSANLIK ÖRNEĞİ


Inna Blokna ile kahramanı üç çocuk babası Adnan Bilgiç'in buluşması sırasında duygu dolu anlar yaşandı. Sözlerine "Sana hayatımı borçluyum, minnettarım" diye başlayan Inna Blokna, Adnan Bilgiç için, "Sonsuz teşekkür ederim. Büyük bir kahramanlık örneği gösterdi. O bundan sonra her zaman için hafızamda kahramanım olarak yaşayacak. Bugün yaşıyorsam ve sakat kalmadıysam kesinlikle Adnan kardeşimize borçluyum. Ben yukarıdayken herkes seyredip kameraya çekiyordu ama Adnan büyük bir insanlık örneği gösterdi.

Ben düşerken elleriyle beni tutması gerçek bir kahraman olduğunun göstergesi. Bundan sonraki hayatımda Adnan Bilgiç benim her zaman kardeşim olarak kalacak. Adnan'ın cezaevine gireceğini öğrendiğim için ayrıca çok üzüntülüyüm. Bir an önce cezasını çekip yanımıza gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum" dedi.


"İYİ Kİ KURTARDIM ÇOK HUZURLUYUM"


Adnan Bilgiç Yeni Asır'a şunları söyledi: "Bir can kurtarmak çok güzel. Otelde onu karşımda sapasağlam görünce, güleryüzünü görünce çok mutlu oldum. Bana teşekkür etmesi ve minnet duyması en güzel servet, en güzel mutluluk. İyi ki kurtardım şimdi çok huzurluyum, cezamı çekerken bile bir kişinin gözündeki ve kalbindeki ışıltıyı mutluluğu gördüğüm için çok iyiyim" dedi.

(Fatih Şendil / Yeni Asır)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;