Başsavcılık'tan Cumhuriyet Gazetesi davası açıklaması

Başsavcılık "Cumhuriyet Gazetesi iddianamesini yazan savcılar hakkında FETÖ soruşturması vardır" iddialarına dair bir açıklama yayınladı

25 Temmuz 2017, Salı 16:04
A A
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Bugün tarihi itibariyle, Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında düzenlenen bir siyasi partinin grup toplantısında, İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi’nde FETÖ/PKK/DHKP-C terör örgütlerine yardım suçundan yargılaması devam eden bir kısım Cumhuriyet Gazetesi yöneticileri hakkındaki iddianamenin FETÖ üyeliğinde yargılanmakta olan bir Cumhuriyet Savcısı tarafından düzenlendiğine yönelik beyanlar gerçeği yansıtmamaktadır.


Kılıçdaroğlu'ndan FETÖ elebaşı Gülen'e tepki: Bir densiz açıklama yapıyor


Söz konusu iddianame İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Mehmet Akif Ekinci ve İstanbul Cumhuriyet Savcısı Yasemin Baba tarafından düzenlenmiş olup, adı geçenler hakkında ne Cumhuriyet Başsavcılığımızca ne de HSK Teftiş Kurulu Başkanlığınca yürütülmekte olan hiç bir soruşturma ve inceleme bulunmamaktadır" denildi.
 

"O SAVCI" SORUŞTURMAYI BAŞLATAN GÖZALTILARI YAPAN İSİMDİ


Söz konusu FETÖ’den yargılanan savcı Murat İnam, Cumhuriyet Gazetesi yazar ve yöneticilerine yönelik operasyonu ve gözaltıları yaptıktan sonra bu dosyadan alınmış, iddianame ise İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Mehmet Akif Ekinci ve İstanbul Cumhuriyet Savcısı Yasemin Baba tarafından düzenlenmişti.

Savcı Murat İnam’ın, Yargıtay’da görülen Selam Tevhid davasında FETÖ üyeliği suçundan tutuksuz yargılanması devam ediyor.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;