Başsız ceset travesti Şerif'in

İzmir'in Aliağa İlçesi'nde, başı kesilerek öldürüldükten sonra parçalanmış olarak bulunan erkek cesedinin, travesti Şerif Remzi Pulat'a ait olduğu belirlendi

23 Mart 2011, Çarşamba 14:07
A A

Pulat’ın fuhuştan kaydı bulunduğu belirlendi. Geçen pazartesi akşam saatlerinde, Aliağa- Yeni Foça Karayolu üzerindeki demir çelik fabrikaları bölgesinde telefon hatlarını yer altına almak için çalışma yapan işçiler, boş arazide ceset buldu.

İşçilerin ihbarı üzerine bölgeye giden jandarma ekipleri, bomba arama köpeği yardımıyla telle bağlanmış battaniyeyi açtığında, cesetin erkeğe ait olduğu belirlendi.

Başı bulunmayan cesedin, parmaklarında oje olduğu, bacaklarının kesilerek vücudundan ayrıldığı, ayrıca önce tül perdeye sarıldığı ardından çöp poşetine konulduğu tespit edildi.

FUHUŞTAN KAYDI ÇIKTI

Nöbetçi savcının incelemesi ardından Adli Tıp Kurumu’na gönderilen ceset, kurtlandığı ve çürümeye başladığı için otopsi yapılamadı. Soğutucuya konulan cesede, önümüzdeki günlerde otopsi yapılacağı bildirildi.

Bu arada parmak izlerini alan jandarma ekipleri, polisin de yardımıyla sürdürdüğü çalışmada, cesedin Şerif Remzi Pulat’a ait olduğunu belirledi. Travesti olduğu bildirilen Pulat’ın, İzmir’de daha önce fuhuş yapmaktan da gözaltına alındığı saptandı.

Jandarmanın Pulat’ın katil ya da katillerini belirleyebilmek için yürüttüğü soruşturmanın çok yönlü devam ettiği bildirildi.

Taylan YILDIRIM/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;