Batman'da fırtına kabusu

Şiddetli rüzgar, Batman'da hayatı felç etti. Uçak seferleri aksadı, ağaçlar kökünden söküldü.. Batman'da etkili olan şiddetli rüzgar, Ankara-Batman seferini yapan yolcu uçağının Batman'da inişine engel olurken, kentte de yaşamı olumsuz etkiledi.

18 Ağustos 2014, Pazartesi 23:54
A A

Batman'da etkili olan şiddetli rüzgar, Ankara-Batman seferini yapan yolcu uçağının Batman'da inişine engel olurken, kentte de yaşamı olumsuz etkiledi.

"Diyarbakır\'da yakıt ikmali yaptıktan sonra Batman\'a inen uçaktaki yolcular kısa süreli panik yaşadıklarını belirterek, "Pilot bizi paniklememiz için uyarıp, olumsuz hava koşulları olduğunu söyledi. En yakın havaalanı Diyarbakır\'a ineceğiz dedi. Diyarbakır\'a indikten sonra yeniden Batman\'a geldik" dedi.

Batman'da etkili olan fırtınada Turgut özal Bulvarı üzerinde bulunan bazı ağaçlar yerinden söküldü, bazı mahallelerde de çatılar uçtu. Bulvar üzerinde bulunan bir ağaç, park halinde bulunan 06 AL 9820 plakalı otomobilin üzerine devrildi.

Otomobilde kimsenin bulunmaması olası faciayı önledi. Bir süre etkili olan fırtına kentin bazı mahallelerinde elektrik kesintilerine de neden oldu.