Baydemir PKK'lıları çiçekle karşıladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı DTP'li Osman Baydemir, Mahmur Kampı ve Kandil'den gelenleri makamında çiçekle karşıladı

Baydemir PKK'lıları çiçekle karşıladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’i, Kandil Dağı’ndan gelen 8 PKK'lı arasında bulunan grubun sözcüsü Mehmet Şerif Gençdağ ile Mustafa Ayhan, Lütfü Taş ve Vilayet Yakut, yakınlarıyla birlikte ziyaret etti. Baydemir, Kandil’den gelen PKK’lıları kapıda karşılayarak tek tek beyaz çiçek verdi.

Belediye Başkan Vekili Ali Şimşek ile Meclis Başkan Vekili Hacı Haspolat’ın da hazır bulunduğu ziyarette konuşmalar da Kürtçe yapıldı.

'GELİŞMELER, SÜRECİN İLK ADIMI
'

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, barış çalışmasının savaştan daha zor olduğunu belirterek, “Barış yürüyüşünde başarılı olabilmek için çok güçlü olmak gerekiyor” dedi.

Geleceğe olan umudunun arttığını söyleyen Baydemir, “Her geçen gün bu değişimi daha fazla görebiliyoruz, ancak bu barışın tesisi için yeterli değildir. Bu gelişmeler sürecin ilk adımlarıdır, daha fazla çalışmak gerek” dedi.

Ramazan YAVUZ/DHA