Baydemir'den İmralı'ya mesaj

Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın sert eleştirilerine hedef olan Osman Baydemir, Öcalan'ın avukatlarıyla dün bir araya geldi

Çarşamba, 24 Kasım 2010 - 13:00

Baydemir'den İmralı'ya mesaj

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, “silahın miadı doldu” sözleri nedeniyle kendisini eleştiren Abdullah Öcalan’a avukatları aracılığıyla mesaj gönderdiği bildirildi.

Dün İstanbul’da düzenlenen İnanç Turizmi Zirvesi'ne katılan Baydemir akşam saatlerinde Asrın Hukuk Bürosu’na gitti. Baydemir, bugün İmralı’ya Öcalan ile görüşmeye giden avukatlarla bir araya gelerek, rahatsızlığını dile getirdi.

"PARTİ POLİTİKASI DIŞINA ÇIKMADIM"

Baydemir, kendisiyle ilgili eleştiriler nedeniyle zor durumda kaldığını belirterek, çıkışlarının partinin politikalarından bağımsız olmadığını söylediği öğrenildi.

Şahsıyla ilgili eleştirler kapsamında düşüncelerini paylaştığı öğrenilen Baydemir'in, daha önce yaptığı “Yeniden belediye başkanlığına aday olmayacağım” sözünü de yinelediği belirtildi.

Baydemir’in ayrıca, “özeleştiri vermeye hazırım” dediği de ileri sürüldü. Avukatların ayrıca, bugün Öcalan ile yapacakları görüşmede, BDP içinde yaşanan rahatsızlığı iletecekleri de öğrenildi.

Cem EMİR/DİYARBAKIR (DHA)