Baydemir'den Öcalan'a mesaj yalanlaması

Baydemir'den Öcalan'a mesaj yalanlaması

24 Kasım 2010, Çarşamba 15:16
A A

Abdullah Öcalan’ın sert eleştirilerine hedef olan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’in, Öcalan’ın avukatlığını üstlenen Asrın Hukuk Bürosu’na bağlı avukatlarla dün bir araya geldiği öğrenildi. Baydemir’in, Öcalan’a “Yeniden aday olmayacağım” mesajını gönderdiği ileri sürüldü. Bu haberin ardından Osman Baydemir yazılı bir açıklama yaparak haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, “silahın miadı doldu” sözleri nedeniyle kendisini eleştiren Abdullah Öcalan’a avukatları aracılığıyla mesaj gönderdiği bildirildi. Dün İstanbul’da düzenlenen İnanç Turizmi Zirvesi'ne katılan Baydemir akşam saatlerinde Asrın Hukuk Bürosu’na gitti. Baydemir, bugün İmralı’ya Öcalan ile görüşmeye giden avukatlarla bir araya gelerek, rahatsızlığını dile getirdi.

PARTİ POLİTİKASI DIŞINA ÇIKMADIM

Baydemir, kendisiyle ilgili eleştiriler nedeniyle zor durumda kaldığını belirterek, çıkışlarının partinin politikalarından bağımsız olmadığını söylediği öğrenildi. Şahsıyla ilgili eleştirler kapsamında düşüncelerini paylaştığı öğrenilen Baydemir'in, daha önce yaptığı “Yeniden belediye başkanlığına aday olmayacağım” sözünü de yinelediği belirtildi. Baydemir’in ayrıca, “özeleştiri vermeye hazırım” dediği de ileri sürüldü. Avukatların ayrıca, bugün Öcalan ile yapacakları görüşmede, BDP içinde yaşanan rahatsızlığı iletecekleri de öğrenildi.

İŞTE YAZILI AÇIKLAMA

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Öcalan’ın avukatlarıyla görüştüğü şeklinde yayınlanan haberlerin gerçeği yansıtmadığını ileri sürdü. Baydemir tarafından yapılan yazılı açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“İnternet sayfalarına düşen haber içeriği itibarıyla spekülasyondur, yalandır, suni gündemi sürdürmek ve yıpratma maksatlıdır. Halkımızın, şahsım veya partimizin yetkili organlarınca yapılan açıklama ve beyanlar dışında servis edilen veya edilecek olan hiçbir iddiaya değer vermemelerini, inanmamalarını, itibar etmemelerini önemle vurgulamak istiyorum.”

Cem EMİR/DİYARBAKIR, (DHA) 

 
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;