'Bayıltan' yardım parası

İzmit' yardıma muhtaç ailelere üç ayda bir verilen 200 liralık gıda yardımı parasının dağıtıldığı banka önündeki izdihamdan bayılanlar oldu

'Bayıltan' yardım parası

Kocaeli'nin merkez ilçesi İzmit'te 2 bin 100 kişiye dağıtılmakta olan yardım paralarının sadece bir şubeden verilmesi kargaşa yarattı. Dün başlayan ve bugün de devam eden dağıtım sırasında hak sahipleri isim isim çağırıldığından şube önünde toplananlar adlarını duyabilmek için birbirlerinin önüne geçmeye çalışınca kavgalar çıktı.

Kargaşa sırasında 80 yaşındaki Mesut Şen kalp spazmı geçirince ambulansla hastaneye kaldırıldı. Adı öğrenilemeyen bir kadın da baygınlık geçirmesi nedeniyle çağırılan ambulansla Kocaeli Devlet Hastanesi'ne götürülerek tedavi altına alındı.

Felçli olmasına rağmen 200 TL'yi almak için koltuk değnekleri ve komşusunun yardımıyla yürüyebilen 76 yaşındaki Mihriban Seyrek, "Kimsem yok. Bu paraya ihtiyacım var. Felçli olmama rağmen saatlerce burada bekledim. Kalabalık nedeniyle paramı bugün alamadım. Ne yapacağımı bilmiyorum." diye konuştu.

İki yıldır işsiz olduğunu ve 2 çocuğuna bakmakta güçlük çektiğini söyleyen 42 yaşındeki İlhan Karabulut ise "Kriz nedeniyle iki yıldır iş bulamadım. Çocuklarımdan bir tanesi özürlü. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Buradan alacağım yardım parasıyla çocuklarıma süt götüreceğim." dedi.

Ergün AYAZ/DHA