Baykal: Başbakan dedikodulardan medet umuyor

Baykal: Başbakan dedikodulardan medet umuyor

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Başbakan Erdoğan'ın éEşlerine ihanet edenleri mağdur olarak göremeyiz" şeklindeki açıklamasına yazılı yanıt verdi.

Baykal, "Başbakan dedikodulardan medet umuyor. Bu düzeyde bir başbakan başka yerde yok. Siyasi hayatımın 4 yıl önce biteceği iddiası, CHP2ye 2. komplo girişimidir. Başbakan'ın lütfuna ihtiyacım yok, kim ne biliyorsa çıksın söylesin. Başbakan'ın görevi dedikodu değil, gerçeği aydınlığa kavuşturmaktır." dedi.

İşte Baykal'ın yazılı açıklaması:

"Başbakanın görevi dedikodu yapmak değil, gerçekleri aydınlığa kavuşturmaktır.

Başbakan, en kaba biçimde hukuk ve ahlak kurallarına tecavüz eden komploların sorumluğu altında ezilen, bu nedenle de dedikodulardan medet umar durumdadır.

Dünyanın hiçbir ülkesinde bu düzeye yuvarlanmış bir başbakan örneği yoktur.

Yıllardır, "Kutsal, mahremiyete saygı gösterilmesini, siyasetin buralara taşınmamasını" savunduğunu söyleyen Başbakan’ın ne kadar samimiyetsiz olduğu yaptığı açıklama ile bir kez daha açıkça ortaya çıkmıştır.

Başbakanın CHP genel Başkanlığı’ndan istifa etmiş bir siyasetçi karşısında bile, içine sürüklenmeye başladığı telaş ve tedirginliği anlıyorum.

Başbakan bu telaş ve tedirginliği nedeniyle komployu aydınlatmaya çalışmıyor, tam tersi komplolardan yararlanmaya çalışıyor.

Ancak ne yaparsa yapsın, Başbakanın içine sürüklendiği fitne, fesat, dedikodu siyaseti bile onu kurtarmaya yetmeyecektir.

Öte yandan CHP Genel Başkanlığı’ndan istifa eden Deniz Baykal “Siyasi hayatı 4 yıl once bitecekti “ iddasını da şöyle değerlendirdi;

"Siyasi hayatımın 4 yıl önce biteceği.." iddiaları, CHP’ye yönelik ikinci komplo girişimidir.

Gerek komplocular, gerekse "Bu sır mezara kadar bizimle kalacak" diyenler, iftiranın da, komplonun da hesabını vermekten kurtulamayacaklardır.

Başbakan engellemişmiş. Açıkça söylüyorum Başbakan’ın lütfuna ihtiyacım yok. Kim ne biliyorsa açıklasın, çıksın söylesin. Kimse karnından konuşmasın.

Başbakan, bu yöndeki açıklamalarla komplucu kimliğini entrikacılığını örtbas edemez“

CHP'DEN İDDİALARA YANIT: 2. KOMPLO