Baykal: Beni evine davet etti

Oda TV yazarı İlkim Bayraktar'ın, kendisine yönelik taciz iddiasıyla ilgili Deniz Baykal'dan çok sert yanıt geldi

10 Mart 2011, Perşembe 07:36
A A

Baykal Habertürk televizyonuna yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Avukatım son hazırlıklarını yapıyor, Birkaç gün içinde suç duyurusunda bulunacak.

Televizyonda anlattıklarının gerçeklerle ilgisi yok, yalan yanlış birçok şey anlattı. Birçok soru yanıtsız kaldı... Soruların bazılarına yanıt vermedi, bazılarını da geçiştirdi.

Mesela beni evimden defalarca aradı mı aramadı mı? Evine davet etti mi? Meclis'teki ilk ve tek görüşme, özel kalem müdirem ve korumam üzerinden oldu, onlar şahit.

"KIYAMETİ KOPARTIRIM"

Ve o görüşmede bana önce bazı gazetecilerle ilgili öyle şeyler anlattı ki, inanılır gibi değildi. Sonra da açıkça benimle beraber olmak istediğini söyledi. Diyor ki bana “Kafan iyi mi” demiş... Böyle birşey olabilir mi? Kıyameti kopartırım, kavga ederim ne hakla böyle bir şey söyleyebilir?

"DEFALARCA REDDETTİM"

Ayrıca madem ben onu taciz etmişim madem cazibesine kapılmışım, o zaman neden defalarca davetlerini reddettim? Gece gündüz defalarca arıyor. Hatta bir gece telefon açıp bana "Gel konuşalım" dedi. Eşinin evde olmadığını söyleyerek evine çağırıyor.

"KAMERAYA ALMAK İÇİN ÇIRPINDI"

Telefonla aramasının sebebi ne? Kameraya kasete almak için çırpındı. Komplo peşinde koştuğu açık. Buna hiç tereddüdüm yok. Üstelik sadece benimle ilgili de değil.

Kemal Kılıçdaroğlu’na da bir komplo peşinde. Bunun arkasında kimler var bilmiyorum. Tabii bir de büyük balık meselesi ne, onun açıklığa kavuşması lazım...”

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;