Baykal: Büyük komployu bozdum

Deniz Baykal, CHP'ye karşı büyük bir komplo hazırlandığını belirterek, "Ben bu büyük komploya bozdum" diye konuştu

09 Mart 2011, Çarşamba 07:44
A A

Star Anahaber’de Murat Çelik’in haberine göre Baykal olayı şöyle anlattı: “Çok karışık, arkasında kimler var bilmiyoruz. 15 dakikada benimle ilişki oluşturmaya çalıştığını gördüm, uzak durdum.

Sonrasında ben arkadaşlarıma ‘Bizim üzerimize saldılar çocuklar’ dedim. Yılmaz Ateş bunun tanığıdır. Evde Olcay’a da anlattım. O da biliyor. “Bak böyle bir şey var” dedim.

Kimin üzerimize saldığını bilemem. Bir yandan bu komployu kurarken bir yandan Kemal’i (Kılıçdaroğlu) bulaştırmaya çalışıyor. Tut ki bu skandal olsa, ne olacaktı.

Diyeceklerdi ki bunu Kılıçdaroğlu yatırdı. Ve birinci kaset olayı da Kemal Bey’e ihale edilecekti. CHP’ye de bir komplo vardı işin içinde. Ben bu büyük komployu bozdum.”

"CANIMLI-CİCİMLİ KONUŞUNCA RAHATSIZ OLDUM"

Yakın çevresinden alınan bilgilere göre Baykal kurmaylarına olayı şöyle anlattı: “Görüşmeden sonra da telefonla aradı. Çok laubali bir üslubu vardı, canımlı cicimli konuşmaya başlayınca çok rahatsız oldum. ‘Hani bize gelecektiniz’ gibi laflar etti.

Böyle bir şeyin söz konusu bile olmadığını belirttim. Israrla aramaya devam etti.” Baykal, “Siz bu gazeteciyi tanıyor musunuz?” sorusunu da yöneltti.

Kurmaylarının tanımadığını söylemesine üzerine Baykal’ın gülerek, “Birilerinin gözü bizim üzerimizde. Yeni komplolar mı yapılacak yoksa. Aman dikkat edin sizi de aramasınlar” diyerek espri yaptı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;