Baykal eylemci gençlerle görüştü

Baykal eylemci gençlerle görüştü

CHP genel başkanlığından istifa eden Deniz Baykal, açlık grevi yaparak göreve dönmesini isteyen CHP’li gençlerden grevi bırakmalarını istedi.

İstifasının ardından ilk kez evinden çıkan Baykal, konutunun bulunduğu sitenin önüne çadır kurarak açlık grevi yapan CHP’lileri ziyaret etti.
Deniz Baykal, burada yaptığı açıklamada, gençlerin partiyle ilgili eylem ortaya koymasının en doğal hakları olduğunu belirterek, parti ve ülke sorunları konusunda hukuka saygılı bir şekilde düşüncelerini ifade edebileceklerini söyledi.

Baykal, "Sizden ricam, lütfen bu eylemi açlık greviyle desteklemeyin. Buna gerek yok. Açlık grevi doğru, iyi bir yöntem değil. Bunu bırakın rica ediyorum. Derhal açlık grevine son verin. Bu bizim yüreğimizi parçalıyor. Bu desteğinizi büyük bir ödül olarak görüyorum. Benim için, parti için, Türkiye’nin geleceği için çok önemli. Desteğinizle iftihar ediyorum ama lütfen açlık grevine son verin. Arkadaşlarınızla bir değerlendirme yapın ve derhal açlık grevine son verin. Bunu rica ediyorum. Bu beni çok üzüyor. Eyleminize burada devam edebilirsiniz. Hepinizden allah razı olsun, teşekkür ediyorum" dedi.

"İnadına Baykal, İnadına sol" şeklinde sloganlar atan gençler, Baykal'ın isteğini geri çevirdi, eylemlerini sürdüreceklerini açıkladı.