Baykal'a ağır protesto

CHP lideri Deniz Baykal, Malatya'da 'Demokratik Açılımı' eleştirirken, "Faşist Baykal defol" pankartıyla karşı karşıya kaldı

04 Ekim 2009, Pazar 18:47
A A

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde düzenlenen, 5. Doğanşehir Elma ve Kültür Festivali’ne katıldı.

Baykal burada yaptığı konuşmada, Türkiye'de başlatılan kimlik tartışmalarının ülkeye bir faydası olmadığını savunarak, "İşi gücü bırakıp, kayısıyı, elmayı bırakıp, çiftçiyi bırakıp, milletin borcunu bırakıp bir kimlik tartışmasını Türkiye’ye dayatmanın, Türkiye’ye rahatlık getiren bir tarafı var mı?

NEYSEK NEYİZ KARDEŞİM
Birbirinize ’sen nesin, sen nesin’ diye soru sordurtmanın bir anlamı var mı? Neysek neyiz kardeşim. Hepimiz de Allah’ın kuluyuz, bu vatanın evlatlarıyız. Türkiye Cumhuriyeti’nin bir parçasıyız. Oydu buydu diye ayırmanın, herkesi birbirine kuşku duyar, birbirinden farklıymış gibi bir noktaya getirmenin bir anlamı var mı?" diye konuştu.

YAPAY AZINLIK YARATILIYOR
Türkiye’de "Yapay azınlık" yaratılmaya çalışıldığını da öne süren Baykal, "Hayır azınlık falan yok, hepimiz eşitiz. Türkiye’nin 72 milyon tapusu var, o tapu her birimizde ayrı ayrı aynı şekilde, aynı haklara sahibiz. Şimdi Türkiye’nin başına bu derdi açtılar. Şimdi de bunlarla uğraşıyoruz." dedi.

Bu arada, CHP Genel Başkanı Baykal, konuşmak üzere kürsüye giderken kalabalığın içinden bir kişi elinde "Faşist Baykal defol" yazılı pankart açtı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;