Baykal'a destek yağdı

Kendisi ile CHP Ankara Milletvekili Nesrin Baytok'a ait olduğu öne sürülen gizli kaydın internette yayınlanmasıyla zor günler geçiren CHP lideri Baykal'a her görüşteki siyasetçiden destek geldi

Baykal'a destek yağdı

Olcay Baykal’ın, hayatının en sıkıntılı dönemlerinden birini yaşayan eşi Deniz Baykal’a, “Bunların üstesinden beraber geleceğiz. Arkandayım, alacağın her kararda da arkanda durmaya devam edeceğim” dediği öğrenildi. (Hürriyet)

SİYASİLER NE DEDİ?

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin:
Görüntülerin gerçek olup olmadığı konusunda bilgim yok. Bu konuda yorum yapmayacağım. Muhatapları mutlaka gerekli açıklamayı yapacaklardır. Ben bu iddialara inanmakta çok zorluk çekiyorum.

CHP'NİN İLK YORUMU

‘Lanetliyorum’
Adalet Bakanı Sadullah Ergin: Son derece incitici, savunulması mümkün olmayan bir olay. Medyamızın da bu tür olaylara prim vermemesi gerektiğini düşünüyorum. Bu süreçte kim bunu yaptıysa tek kelimeyle lanetliyorum.

MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı: İnsanın özel yaşamı siyasete alet edilmemelidir. Bu yaklaşım hem Anayasa’ya hem de kişilik hak ve onuruna aykırıdır. Türkiye korku tünelinden geçmektedir.

MHP Isparta Milletvekili Nevzat Korkmaz: Bu konularla ilgilenmiyorum, hoş değil. Politikacıların bel altı vuruşları ile gündeme getirilmesine tepki gösteriyorum. Yapılan şey çok çirkin.

‘İnanmıyorum’
AK Parti Adıyaman Milletvekili Şevket Gürsoy: Şahsen inanmıyorum, kameraya da bakmadım, basından okudum. Özel hayata saygı gösterilmeli.

DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk: Siyasetin bu çeşit belden aşağı vurmalarla kararmasını yerinde bulmuyorum. Baykal, değerli bir siyaset adamımızdır. Onun siyaset meydanından eksilmesinden acı duyarım. Kendisi ve partisi bunu halledecektir.