Baykal'a 'dön', Sav'a 'git'

CHP Sözcüsü Mustafa Özyürek, MYK toplantısı sonrası Baykal'a 'dön' çağrısı yaparken, Genel Sekreter Sav'a da 'İsfita et” diye seslendi

18 Mayıs 2010, Salı 05:00
A A

CHP’nin kavgalı MYK toplantısından sonra Parti Sözcüsü Mustafa Özyürek açıklama yaptı. Mustafa Özyürek, CHP Genel Sekreteri Önder Sav’ın dışındaki üyelerin katılımı ile alınan MYK, kararını şöyle açıkladı:

CHP’ye karşı sistemli bir komplo yürütülmektedir. Bu komplonun baş sorumlusu AKP iktidarıdır. Komplonun hedefi Cumhuriyetimizin temel değerlerinin, laikliğin, çağdaşlığın, ulus devletin, üniter yapının, yargı bağımsızlığının ve basın özgürlüğünün yılmaz savunucusu olan CHP ve onun Genel Başkanını etkisiz kılmaktır.

Genel Başkanımız Deniz Baykal’ın engin deneyim ve birikimlerine içinde bulunduğumuz aşamada büyük ihtiyaç duyulmaktadır. Bu düşüncelerle kendisinin 22-23 Mayıs 2010 tarihlerinde yapılacak kurultayda yeniden genel başkanlığa getirilmesinin ülkemizin ve partimizin geleceği açısından vazgeçilmez bir zorunluluk olduğuna inanıyoruz.

Kurultayda bütün partililerimizi bu bilinçle hareket etmeye davet ediyoruz. Ayrıca MYK’da önemli bir görevi olan Sayın Genel Sekreterin (Önder Sav), kurul üyelerine danışmadan ve kurulun geri kalan üyelerinin tümünün görüşüne aykırı biçimde bu konuda görüş açıklaması nedeniyle kendisini bu görevden çekilmeye davet ediyoruz.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;