Baykal'dan eğitim uyarısı

CHP lideri Deniz Baykal, devletin resmi eğitim kurumlarının bilinçli biçimde çökertildiğini ileri sürdü.

03 Ekim 2009, Cumartesi 18:13
A A

Uludağ Üniversitesi (UÜ) Görükle Yerleşkesi’ndeki Çağdaş Eğitim Kooperatifi’ni (ÇEK) ziyaret eden Baykal yaptığı konuşmada, Türkiye’nin en önemli konularından birinin eğitim olduğunu, eğitimin önünde pek çok engel bulunduğunu, bunlardan en önemlisi olarak da eğitimin siyasallaştırılmasını gördüklerini söyledi.

Türkiye'nin geleceği olan gençlerin dünya bakışlarının yeniden tarif edilmek istendiğini belirterek, "Pek çok çevrenin olağanüstü kaynakları seferber ederek, paralar harcayarak, geleceğimiz üzerinde, bir mücadele verdiklerini hepimiz iyi biliyoruz. Ne yazık ki bu mücadeleye duyarsız kalmış bir toplumuz" diye konuştu.

BİLİNÇLİ KUŞAKLAR ZORUNLULUK OLDU
Baykal, bu tablo karşısında anayasal değerlere sahip çıkan, laik cumhuriyete inanan, Atatürk ilke ve devrimlerini savunan, bilinçli kuşakların yetişmesini önemseyerek bu doğrultuda dayanışma içine giren sorumlu insanların, kurumların ortaya çıkmasının, ihtiyaç olmaktan çıkıp, bir zorunluluk haline geldiğini ifade etti.

Deniz Baykal, daha sonra Çalı Kapalı Yüzme Havuzu ve Sosyal Tesisleri ile Özlüce’de 19. yüzyılda kilise olarak yaptırılan, sonraki yıllarda cami olarak kullanılan ve Nilüfer Belediyesince restore edilerek Kültür Merkezi’ne dönüştürülen tarihi yapının açılışını yaptı.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;