Baykal'dan örgüte mesaj

Baykal'dan örgüte mesaj

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, CHP İl Başkanları Toplantısına gönderdiği mesajda, "İl başkanlarımızdan CHP’nin birliğini, bütünlüğünü gözetecek bir dayanışma içinde yeni yönetimin oluşmasına el birliğiyle destek olmalarını, katkıda bulunmalarını bekliyorum" dedi.

Baykal, CHP’nin il başkanları toplantısına bir mesaj gönderdi.
Genel Başkan Vekili Cevdet Selvi tarafından toplantıda okunan mesajda, Baykal şunları kaydetti:

"Bugün gerçekleştirmekte olduğunuz il başkanları toplantısının tarihi bir önem taşıdığını biliyorum. CHP’nin haksız ve hukuksuz saldırı ve suçlamaların hedefi olarak seçildiği, komploların tezgahlandığı bir ortamda gerçekleşecek olan kurultayımıza sizler yön vereceksiniz. Bu ortamda üzüntü verici gelişmelerin yaşandığı, bazı acı siyaset tablolarının kendini gösterdiği, siyasi ve ahlaki ibret manzaralarının ortaya çıktığı açıktır.
Bu durumun partililerimiz arasında ilişkileri zedeleyecek, parti görevlerimizi, sorumluluklarımızı engelleyecek bir ayrışmaya dönüşmemesini sağlamak hepimizin ortak sorumluluğudur. Bu anlayış içinde ben, il başkanlarımızdan CHP’nin birliğini, bütünlüğünü gözetecek bir dayanışma içinde yeni yönetimin oluşmasına el birliğiyle destek olmalarını, katkıda bulunmalarını bekliyorum.

Gün, ağlaşma ve hesaplaşma günü değildir. Tarih karşısında hepimiz bir büyük ahlak ve siyaset sınavı veriyoruz. Bugün CHP’ye her zaman olduğundan daha çok görev ve sorumluluklar düşmektedir. İl başkanlarımızın hep birlikte el ele vererek, bu tarihi sorumluluğun üstesinden geleceğine inanıyor, sizlere başarılar diliyor, sevgiler ve saygılar sunuyorum."

KILIÇDAROĞLU: BAYKAL'A YAKIŞAN AÇIKLAMA

Öte yandan gazetecilerin sorusu üzerine Deniz Baykal'ın il başkanlarına gönderdiği mesajı değerlendiren Kemal Kılıçdaroğlu, "Sayın Baykal'ın 'Ayrışmayalım' mesajı göndermesinden mutluyum. Kendisine yakışan bir açıklama." dedi.

CHP'de açıklamalar yumuşadı