Baykal'ın 'Satmayın' sözlerine cevap

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Baykal'ın, 'Sizi bugüne getirenleri sakın ha satmayın' sözlerini değerlendirdi

04 Temmuz 2010, Pazar 13:54
A A

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Deniz Baykal’ın partililere seslenirken ‘Dostlarınızı satmayın. Sizi bugüne getirenleri sakın ha satmayın’ sözlerini değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, “Önceki genel başkanımız bana göre son derece doğru bir düşüncede. Hiç kimse hiç kimseyi satmamalı” dedi.

'ABD' SORUSU

Geceyi geçirdiği Trabzon'daki Zorlu Otel’in balo salonunda, bu sabah kentteki sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile biraraya gelen Kılıçdaroğlu, basına kapalı toplantıdan ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kemal Kılıçdaroğlu, ‘ABD Başkanı Obama, BM’nin açacağı soruşturma sonucunda Türkiye’nin aleyhine sonuçlar çıkabileceğini söyledi. Obama, uluslararası bir soruşturmayı çift taraflı bıçağa benzetti. Bu açıklamadan ne anlamak lazım?’ sorusunu şöyle yanıtladı:

“Şu anda hiçbir şey söylemem mümkün değil ama, CHP olayın bütünüyle aydınlatılması için araştırma önergesi verdi. Bu önerge kabul edilseydi olayın bütün boyutları tartışılacaktı. Araştırma komisyonu kurulsaydı, bu arada çoğunlukta AKP milletvekilleri olacaktı ama önergenin reddi yönünde oy kullanıldı. Dolayısıyla pek çok karanlık nokta var bu olayda. Tabi ABD başkanının hangi gerekçelerle bu açıklamayı yaptığını, bu görüşleri ifade ettiğini benim yorumlamam söz konusu değil.”

"BAYKAL DOĞRU DÜŞÜNCEDE"

Kılıçdaroğlu, Deniz Baykal’ın memleketi Antalya'nın Korkuteli İlçesi'nde partilelere seslenirken ‘Dostlarınızını satmayın. Sizi bugüne getireni sakın ha satmayın’ sözlerinin hatırlatılması üzerine de, “Önceki genel başkanımız bana göre son derece doğru bir düşüncede. Hiç kimse hiç kimseyi satmamalı” dedi. Baykal’ın kimi kastettiği sorusuna da Kılıçdaroğlu, “Onu Baykal’a soracaksınız” karşılığını verdi.

Uçak saatinin geldiğini belirterek daha başka soru kabul etmeyen Kemal Kılıçdaroğlu, havaalanına geçti ve saat 11.30’da Anadolu Jet’in taraifeli uçağı ile Ankara’ya hareket etti.

Ömür AVCI/TRABZON, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;