Bayrak indiren tutuklandı

Diyarbakır'da 2. Hava Kuvvet Komutanlığı'ndaki direkte asılı Türk Bayrağı'nı indirdiği iddiasıyla gözaltına alınan Ömer M. tutuklandı. İlk başta çelişkili ifadeler veren zanlı, yüzleştirme yapılınca suçunu itiraf etti

10 Ağustos 2014, Pazar 15:27
A A

Diyarbakır’da 2’nci Hava Kuvvet Komutanlığı’nda Türk Bayrağı’nı indiren 26 yaşındaki Ömer M.'nin, çıkarıldığı nöbetçi mahkemede verdiği ifadenin detayları ortaya çıktı.

Emniyetteki sorgusunda çelişkili ifadeler verdiği öğrenilen Mutlu’nun suçu kabul etmediği; daha sonra polisin parmak izi, svap örneklerinin örtüştüğünün hatırlatılması üzerine bu kez de çelişkili ifadeler verdiği öğrenildi.

Sorgusu gece geç saatlere kadar süren Ömer M.'nin çelişkili ifadeleri üzerine polis bu kez olayın olduğu gün aynı eyleme katılan ve daha önce ifadeleri alınan kişileri Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’ne getirerek yüzleştirme yaptı. Yapılan yüzleştirme sonucunda eyleme katılan kişiler Ömer M.'yi teşhis ederek bayrağı onun indirdiğini söyledi.

Zanlı, yüzleştirme sonucunda bayrağı indirdiğini kabul ettikten sonra adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan Ömer M.'nin, "Kollukta verdiğim ifadeyi tekrar ediyorum" dediği öğrenilirken, Mutlu tutuklandıktan sonra cezaevine gönderildi.

Canan ALTINTAŞ/DİYARBAKIR, (DHA)

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;