Bayram magandaları çocuk vurdu

Bayram kutlamasında havaya ateş açanlar, bakkala giden Serkan'ı vurdu. Ağır yaralanan çocuk ameliyata alındı

20 Eylül 2009, Pazar 12:30
A A


Samsun'da, bayram kutlaması için havaya rastgele ateş eden magandaların silahından çıkan kurşun, bakkala ekmek almaya giden 12 yaşındaki Serkan Küçük'e isabet etti. Ağır yaralanan Serkan kaldırıldığı hastanede ameliyata alınırken, çocuğun omzunun üst tarafından giren kurşunun midesine kadar ilerlediği belirtildi. 

BU NEYİN KUTLAMASI? 
Ailenin bayramları zehir olurken, sinir krizi geçiren anne Emine Küçük magandalara lanet yağdırıp, “Bu neyin kutlaması? Böyle bir gelenek olur mu?” diyerek gözyaşına boğuldu. Olay bugün saat 08.00 sıralarında Toptepe Mahallesi Beyhan Çavuş Sokak'ta meydana geldi. Ailesi, Toptepe İlköğretim Okulu 8'inci sınıfa başlayacak Serkan Küçük'ü, ekmek ve şeker alması için yakındaki bakkala gönderdi. Bu sırada, mahalleli bir grup, her bayram sabahı olduğu gibi bu bayram da ellerindeki silahlarla havaya rastgele ateş açıp ‘kutlama’ yapmaya başladı. 

BABA OMZUMA BİRŞEY ÇARPTI
Magandaların birinin ateşlediği silahtan çıkan kurşun, bakkaldan eve dönen Serkan'ın omzuna isabet etti. Omzundaki kanı görüp şoke olan Serkan, eve girip babasına, “Baba omzuma birşey çarptı. Çok acıyor” dedi ve ardından yere yığıldı. Aile, gördüklari manzara karşısında şoke oldu. 43 yaşındaki Hüseyin Küçük, oğlunun omzunun üst tarafından delik açılıp kanadığını görünce kucaklayıp otomobiliyle hemen Mehmet Aydın Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdü. 

KURŞUN MİDEYE İLERLEMİŞ
Yapılan röntgen çekimlerinde küçük çocuğun vurulup kurşunun sol omzunun üst tarafından girip mideye kadar ilerlediği belirlendi ve hemen ameliyata aldı. Baba Hüseyin Küçük ne yapacağını şaşırıp, hastane koridorlarında koşuştururken, “Sabah bayram nedeniyle çok silah sesi duydum. Allah bunların belasını versin. İnşallah oğluma birşey olmaz” diyerek gözyaşı döktü. 

BOŞ KOVAN BULUNAMADI
Şoka giren 3 çocuk annesi Emine Küçük ise “Oğlumu vuranın eli kırılsın. Niye silahla ateş ediyorlar? Bu neyin kutlaması? Böyle bir gelenek olur mu?” diyerek ağladı. Mehmet Aydın Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yoğun Bakım Servisi'nde ameliyata alınan Serkan Küçük'ün hayati tehlikesinin bulunduğunu söyleyen doktorlar, iç organlarının zarar gördüğünü söyledi. Bu arada polisler, olay üzerine bölgede boş mermi kovanı aradı. Ancak tüm aramalara karşın kovana ulaşamadı. Yetkililer, araştırmanın devam ettiğini, silahla ateş edenlerin yakalanılmasına çalışıldığını söyledi. 

İsmail AKDUMAN/SAMSUN, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;