Bayram tatili kazalarla başladı

Kurban Bayramı arifesinde otoyollarımızda kanlı bir klasik yaşandı. Yapılan tüm uyarılara ve alınan önlemlere rağmen yine otoyollar kana bulandı

27 Kasım 2009, Cuma 05:00
A A

YOLLAR KANA BULANDI

Kurban Bayramı arifesinde otoyollarımızda kanlı bir klasik yaşandı. Yapılan tüm uyarılara ve alınan önlemlere rağmen yine otoyollar kana bulandı. Mardin Midyat’da ilçe merkezine bayram alışverişine gidenleri taşıyan minibüs sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesiyle şarampole yuvarlandı. Kazada 8 kişi öldü, 3’ü ağır 14 kişi yaralandı.

TEKERLEK PATLADI SANDI

Konya’da Ankara karayolu üzerinde meydana gelen kazada yine bayram tatili için yola çıkan 11 kişiyi taşıyan kamyonet, aşırı hız ve dikkatsizlik nedeniyle önündeki kamyona arkadan çarpıp altına girdi. Kamyon sürücüsü tekerleğinin patladığını sanıp bir süre yola devam edince altındaki kamyoneti 300 metre sürükledi. Kazada kamyonetteki 2 kişi öldü, 6 kişi yaralandı.

27 ARAÇ BİRBİRİNE GİRDİ

Tekirdağ Çorlu’da bayram trafiğine bir de yoğun sis eklenince zincirleme kazalar meydana geldi. Görüş mesafesinin 10 metreye kadar düştüğü çevre yolunda meydana gelen kazalarda her 2 şeritte toplam 27 araç birbirine girdi, 13 kişi yaralandı. Bayram tatilinin başladığı ilk gün olan dün yurt genelinde meydana gelen kazalarda toplam 25 kişi öldü 115 kişi yaralandı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;