BBC'den çizgi filmle Türkiye tanıtımı

BBC'den çizgi filmle Türkiye tanıtımı

09 Ekim 2009, Cuma 09:44
A A

İngiliz yayın kuruluşu BBC, en uzun çocuk programı ‘Blue Peter’ 51'nci yıl kutlaması çerçevesinde, bu yıl Türkiye'yi tanıtıyor. Yaklaşık 10 bin çocuk, haftada iki defa Türkiye'yi konu alan tatil programı ‘Blue Peter’ı izleyerek Türkiye hakkında bilgi sahibi oluyor.

BBC'nin çocuklar ve gençlere yönelik olarak hazırladığı ve Türkiye'nin tanıtıldığı çocuk programı ‘Blue Peter’ın çekimleri, Edirne, İstanbul, Efes, Çatalhöyük, Kapadokya ve Karadeniz bölgelerinde yapıldı. 22 Eylül'de başlayan program, Salı ve Cuma günleri saat 16.45'te yayınlanıyor ve yıl sonunda tekrar gösterime sunulacak.

‘TÜRKİYE'NİN TANITIMI İÇİN ÇOK ÖNEMLİ’

BBC ekibine Türkiye'de gidilecek ve çekim yapılacak yerler konusunda proje sunan Londra Turizm Muşaviri İrfan Önal, böyle bir programın İngiltere'de yayınlanmasının Türkiye'nin tanıtımı için büyük önem taşıdığına dikkati çekerek, BBC'nin bu yayınlarla 10 binden fazla çocuk ve genci Türkiye hakkında bilgilendirdiğini söyledi.

‘İSTANBUL BOĞAZINI YÜZEREK GEÇTİ’

BBC Blue Peter programı yapımcıları ve sunucularının Türkiye'de çekimler sırasında bir dizi etkinliğie de katıldığını ifade eden Önal, sunuculardan Helen Skelton'un İstanbul boğazını yüzerek geçtiğini ve sunucunun bu muhteşem deneyime programında yer verdiğini belirtti.

Aynur TATTERSALL/LONDRA, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;