BBP: İdamı geri getireceğiz

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, iktidar olmaları durumunda idam cezasını geri getireceklerini söyledi

28 Eylül 2009, Pazartesi 12:30
A A

Isparta'da konuşan Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Yalçın Topçu, iktidar olmaları durumunda idam cezasını geri getireceklerini söyledi. BBP'nin ilk seçimde milletten mührü alacağını belirten Topçu, “83 bin sayfalık Avrupa Birliği müktesabatını kaldırıp çöpe fırlatacak ve dağdaki eşkıya için, 1.5 yaşındaki bebeğe tecavüz eden hayvan için idamı geri getireceğiz” dedi. 

Atatürk Parkı'ndaki Park Kafe’de partililerle buluşan BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, hükümeti ağır bir dille eleştirirken, iktidar olmaları durumunda idam cezasını geri getireceklerini kaydetti. 

'BALIK HAFIZASI DEĞİL'
Dağda, ovada, tarlada ve şehirlerde güvenlik olmadığını ileri süren BBP Genel Başkanı Topçu, şöyle konuştu: “PKK terörünün bütün unsurlarını, yılanın başını bulunduğu yerde yok etmezsek bu işin neticesini alamayız. Bu ülkeyi bugün yönetenler, idamı ben mi kaldırdım? Birini bir yerde beslemek için ben mi istedim? Siz bu milletin hafızasını balık hafızası olarak görmeyin. BBP milletin sesidir. Bu hükümetin terörle alakalı söyleyecek hiçbir sözü yok, eşkiyanın palazlanması için çekiç güce oy verenlerin bununla alakalı söyleyecek ne sözü olsun. Söyleyecek söz bizimdir. BBP ilk seçimde milletten mührü alacak, o 83 bin sayfalık Avrupa Birliği müktesabatını kaldırıp çöpe fırlatacak ve dağdaki eşkıya için, 1.5 yaşındaki bebeğe tecavüz eden hayvan için idamı geri getirecek.”

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;