BDP'de vekaletli başvuru

BDP, desteklediği bağımsız adaylar mevcut milletvekili İbrahim Binici ile KCK/TM davasından tutuklu İbrahim Ayhan, vekaletle adaylık başvurusu yaptı

11 Nisan 2011, Pazartesi 14:29
A A

Haziran ayında yapılacak seçimlerde bağımsız adayları destekleyecek BDP’nin Şanlıurfa adayları mevcut milletvekili İbrahim Binici ile KCK/TM davası kapsamında tutuklanan BDP İl Başkanı İbrahim Ayhan milletvekili adaylık başvurularını vekilleri aracılığıyla yaptı.

BDP'NİN 6 ADAYI KCK SANIĞI

Geçirdiği kaza ardından hastanede tedavisi süren milletvekili İbrahim Binici’nin vekili Behzat Binici ile KCK tutuklusu İbrahim Ayhan’ın vekili Sevda Çelik Özbingöl, yaklaşık 50 partili ile birlikte bugün İl Seçim Kurulu’na giderek adaylık başvurdu.

Adliye çıkışı gazetecilere açıklama yapan BDP Şanlıurfa İl Başkanvekili Müslüm Kaplan, seçimlerde destekleyecekleri iki adayın aralarında bulunmamasının hüznünü yaşadıklarını belirterek, "İbrahim Binici geçirdiği kazada yaralandı ve tedavisi devam ediyor. Binici, 23 Nisan’dan itibaren aramıza gelecek ve seçim çalışmalarına başlayacak. Siyasi bir komplo ile cezaevine konulan İl Başkanımız İbrahim Ayhan da umarız, yarın görülecek olan duruşmada tahliye edilip aramıza döner" diye konuştu.

Hasan KIRMIZITAŞ/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;