BDP'li Tuncel başkomiser tokatladı

Silopi'de Nevruz kutlamalarından sonra olaylar çıktı. BDP İstanbul Milletvekili Sabahat Tuncel, tartıştığı Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü Başkomiser Murat Çetiner'e tokat atıp, hakaret etti

BDP'li Tuncel başkomiser tokatladı

Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde bugün yapılan Nevruz kutlamalarından sonra olaylar çıktı. Kutlamalara katılan BDP İstanbul Milletvekili Sabahat Tuncel, göstericilere basınçlı su ve gaz bombası ile yapılan müdahale ardından tartıştığı Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü Başkomiser Murat Çetiner’e tokat atıp, hakaret etti.

GAZ BOMBASI VE BASINÇLI SU

Silopi’de Habur Yolu kenarındaki alanda yapılan Nevruz kutlamalarına yaklaşık 20 bin kişi katıldı. BDP İstanbul Milletvekili Sabahat Tuncel’in de katıldığı kutlamalar sonrası yaklaşık 2 bin kişi, ilçe merkezinde bulunan Sanat Sokağı’ndaki ’barış çadırı’na yürümek istedi. Güvenlik güçleri, grubun yürümesine izin vermedi. BDP Milletvekili Tuncel ile polis yetkilileri arasındaki görüşmeler sonuçsuz kalınca, grup yürüyüşe geçti. Bunun üzerine güvenlik güçleri de yürümekte direnen gruba gaz bombası ve basınçlı su ile müdahale etti.

'ALÇAKLAR NE YAPIYORSUNUZ?'

Basınçlı su ile ıslanan İstanbul Milletvekili Sabahat Tuncel ile destek kuvvet olarak Şırnak merkezden gelen başkomiser Murat Çetiner arasında tartışma başladı. Tartışma sırasında sinirlenen BDP’li Tuncel, görevli başkomisere, "Alçaklar. Ne yapıyorsunuz?" dedikten sonra tokat atarak, "Ne yapıyorsunuz, ne yaptınız çocuklara" dedi. BDP’liler araya girmeye çalışırken milletvekili Tuncel, polise yönelik hakaretini sürdürdü. Başkomiser Çetiner, Tuncel’in tepkisi üzerine, "Sizi uyardık. Ama uymadınız. Bize taş attınız. Biz de müdahale etmek zorunda kaldık" dedi.

Tepkisini sürdüren Tuncel, ile Başkomiser Çetiner arasındaki diyalog şöyle:

Tuncel: Defolun gidin buradan. Bunun hesabını vereceksiniz.

Başkomiser: Bir milletvekili olarak bana tokat attınız. Siz mi anlamıyorsunuz biz mi anlamıyoruz? Sizi ikaz ettik ama dinlemediniz.

Tuncel: Nerede ikaz ettiniz? Böyle arkamızı dönerken su sıkmak kalleşliktir. Sizin gibi adi, bu halkın düşmanılığı yapmayın

Başkomiser: Terbiyesizlik yapmayın.

Tuncel: Bir sürü yaralı var orada

Başkomiser: Siz taş attınız.

Tuncel: Kim taş attı? Bunun hesabını vereceksiniz. Bu halka yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz. Vurun beni öldürün. Ben buradayım. Beni öldürün.
 
Bu konuşmalardan da bir çözüm çıkmaması üzerine polisin göstericilere müdahalesi devam etti. Polisin basınçlı su ve gaz bombaları kullanması ile göstericiler dağıtıldı. Silopi İlçesi’nde mahalle aralarına kaçan göstericiler ile bunları yakalamaya çalışan polis arasındaki koşuşturma, sokak aralarında devam etti. (DHA)

Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player Yükle