Bedava Atatürk dövmesi

Törenlerle anılan 10 Kasım'da bir dövme atölyesi, gençlere ücretsiz 'Atatürk imzası dövmesi' yaptı

Çarşamba, 11 Kasım 2009 - 09:09

Bedava Atatürk dövmesi
10 Kasım Atatürk'ü Anma ve Atatürk Haftası dolayısıyla tüm yurtta çeşitli etkinlikler yapılırken Moda'da bir dövme atölyesi gençlere ücretsiz "Atatürk İmzası Dövmesi" yaptı. Atölye sahibi Danny Garcia, Facebook'tan duyurduğu ücretsiz dövme anonsuna çok sayıda gencin rağbet gösterdiğini söyledi. 
Moda'da Inkstanbul Artcore isimli dövme atölyesini işleten 38 yaşındaki Danny Garcia, gün boyunca gençlere ücretsiz Atatürk İmzası dövmesi yaptı. 

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla böyle bir uygulama yaptığını söyleyen Danny Garcia, "29 Ekim'de de aynı etkinliği yaptım. O zaman 38 genç gelmişti. Bugün ise sayının daha da artmasını bekliyorum. Atatürk'ü anma adına gençlerin imzalarını vücutlarına kazıma isteği beni gönüllü olarak bu isteğe itti. Yaptığımın bir amaca hizmet olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

Koluna dövme yaptıran Bilgi Üniversitesi öğrencisi Doruk Ayar ise Facebook'tan ilanı duyunca zaten istediği Atatürk imzası dövmesine ücretsiz kavuştuğunu belirterek "Sabah erkenden arkadaşımla geldik. Atatürk'ü anlamanın ve onun yolunda gitmenin yollarından birinin bu dövme olduğunu düşünüyorum" dedi.

DHA