Begüm Kütük: Yeri göğü dikizlemek istiyorum

Selin Keleş'in 'Tuhaf Sorular'da bu haftaki konuğu Begüm Kütük...

18 Kasım 2017, Cumartesi 06:05
A A
Gördüğünüz en garip rüya?

Gördüğünüz en garip rüya?

Genelde bağımsız filmleri aratmayacak garip rüyalar görürüm. Tek tek anlatmaya kalksam bitmez.

Sevgilinizin odasında ne olmak isterdiniz?

Sevgilinizin odasında ne olmak isterdiniz?

Erdil’in (Yaşaroğlu) çizim tableti olmak isterdim. Bir günlüğüne vahşi bir hayvan olsanız, hangisi olurdunuz? Kartal. Doğanın tüm güzelliğine özgürce tepeden bakabilmek müthiş olurdu.

Bir sabah uyandınız ve aradan 20 yıl geçtiğini fark ettiniz. Google’da ilk ne ararsınız?  Uzaya seyahat başladı mı diye bakarım. Aşk uğruna yaptığınız en çılgınca şey?  Aşık olmak başlı başına çılgınlık.

Son zamanlarda yaptığınız en yaratıcı şey?  Rengarenk mandallar boyamak.  

Dünyanın en güçlü teleskobunu yaptınız. Neler görmek isterdiniz?  Sosyal medyanın bu kadar patlamasının sebebi dikizleme dürtümüz... Yeri, göğü dikizlerdim.  

Sizin için güzel bir gün nasıl olur?  Sağlıkla uyandığım her güne minnettarım. Her günün ayrı güzelliği var. Dünyanın herhangi bir yerinde yaşama şansınız olsaydı?  Her ay farklı bir ülkede yaşamayı deneyimlemek isterdim.

Görünmez olsaydınız neler yapardınız?  Neler yapmazdım ki... Dedikodu yapan ‘canım’ dostlarımla başlardım. Gerisini sen düşün! Dört dilek hakkınız olsa?  Süper güçlerim olmasını dilerdim. Uçmak, görünmez olmak, hayvanlarla iletişim kurabilmek ve tüm dünya dillerini konuşmak.

Ne icat etmek isterdiniz?  Aşk acısını tek bir hapla unutturacak bir ilaç. Erkekte en tahammül edemediğiniz şey?  Kıskanıp gıcık olduğum yanları. Makyaj dertlerinin olmayışı mesela.

Defalarca izleyebileceğiniz film?  ‘Godfather’ (‘Baba’) serisi. Söylediğiniz bir cümleyi bütün dünya duyacak olsa?  Mükemmel olmak zorunda değilim.  

En çok kızdığınız kelime?  Anlamıyorsun. Koleksiyon yapıyor musunuz?  Gittiğim, gördüğüm her yerden magnet topluyorum.

Bir renk olsanız? Deniz tutkumdan dolayı mavi olmak isterdim. Çocukken en çok ne yapmayı severdiniz?  Seksek oynamayı ve ip atlamayı.  

Hayat felsefeniz?  Karakterin kaderini belirler. Başınıza gelen en tuhaf olay?  Henüz gerçekleşmedi.  

Bir yaşta sabit kalmayı seçebilseydiniz?  35. Şu an aklınıza gelen üç kelime?  Aşk, huzur, mutluluk.

En çok söylediğiniz yalan?  Aklımdaydı. Sinema tarihinde hangi rolü oynamış olmak isterdiniz? ‘Moulin Rouge’ filminde Nicole Kidman’ın canlandırdığı Satine karakterini.

Kiminle aynı sahneyi paylaşmak isterdiniz?  Marlon Brando. Bu aralar ne okuyorsunuz?  Yuval Harari, ‘Homo Deus’.  

Üç kelimeyle siz?  Merhametli, romantik, yüksek enerjili. İlkokula yeni başlamış bir çocuğa neler tavsiye edersiniz?  Sıkılma geçecek, elbet büyüyeceksin, tadını çıkar. Sizi en çok güldüren ya da ağlatan film sahnesi?  Peter Sellers’ın her performansına kahkaha atabilirim. Olmayacak sahnelerde gözyaşlarına boğulabilirim. Son zamanlardaki en pişman olduğunuz harcama?  Hiç kullanmadığım, sırf ambalajını beğenip aldığım makyaj malzemeleri.