Bekle bizi Afrika

Nihat, Arda ve Semih 2010 yılında Güney Afrika'da yapılacak Dünya Kupası'nda boy gösterecekler

02 Eylül 2009, Çarşamba 16:17
A A

 

A Milli Takım’ın yıldızları Nihat, Arda ve Semih, Türkiye’nin büyük zaferlere hazır olmasını söyledi. Üç futbolcu, “Bu takım hep imkânsızları başardı. Yine hedefe ulaşacağız” dedi.

A Milli Takım’ın üç önemli kozu Nihat, Arda ve Semih Şentürk dün bir basın toplantısı düzenledi ve Estonya ve Bosna Hersek maçları öncesi başarı sözü verdi.

Öncelikle söz alan Nihat Kahveci, Türkiye’nin Dünya Kupası’na gitmemesini “sürpriz” olarak değerlendirerek “Gidemezsek çok kötü olur; çünkü son Avrupa Şampiyonası’nda yaptıklarımızdan sonra dünyanın çoğu ülkesi bizim Dünya Kupası’nda olmamızı istiyor. Gittiğimiz her turnuvaya renk katıyoruz. Oynadığımız futbolla, seyircimizin gösterdiği tavırla, o enerjiyle turnuvaya renk kattığımız kesin; ama şu an Bosna Hersek’in 4 puan gerisindeyiz ve çok kritik maçlar bizi bekliyor. Son Avrupa Şampiyonası’na gitmeden önce de böyle bir durum vardı. Biraz umutsuzluk vardı. Bu takım, çok kritik maçları alarak Avrupa Şampiyonası’na gitti ve büyük başarıyla döndü. Hedefimiz bunu tekrar etmek. Gidemezsek çok üzülürüz. Büyük turnuvalarda olmamız gerektiğinin bilincindeyiz” diye konuştu.

Arda Turan da gruptaki 4 maçın ayrı ayrı önem taşıdığını vurgulayıp şunları söyledi: “Taraftarımızla, basınımızla bir olmalıyız. Bu takım, her zaman yapılamaz denileni yaptı, birçok maçı geri çevirdi. Dünya Kupası’na gitmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bizim işimiz 4 karşılaşmayı kazanmak. Bu hedefe ulaşıp bekleyeceğiz. Futbolun içinde her şey var. Son 10 saniyede bile kazanabilirsiniz. Bunun örneklerini görüyoruz. Bu Milli Takım, çoğu zaman son saniyelerde de maç çevirmiş bir takımdır. Birlikte hareket etmeliyiz. Ülkemizin bayrağını Dünya Kupası’nda beraber temsil edeceğiz. Grubun en iyi takımlarındanız. En az İspanya kadar iyiyiz. Bunu 2 İspanya maçında da gösterdik.”

Semih Şentürk ise, Estonya’nın başlangıç için çok zor bir maç olacağını belirterek, “Cezalı olduğum için arkadaşlarımı yalnız bırakacağım. Tüm taraftarlardan Milli Takımı desteklemelerini istiyorum. Bu maçta galip gelip Bosna Hersek maçı öncesi moral bulmak istiyoruz” dedi.

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;