'Beklenen İspanya'yı gördük'

İspanyol basını, Dünya Kupası'nda Portekiz'i 1-0 yenerek çeyrek finale yükselen İspanya'nın "Nihayet beklenen oyununu ortaya koyduğunu" yazdı

30 Haziran 2010, Çarşamba 11:07
A A

İspanya’nın çeyrek finale yükselmesi nedeniyle Marca gazetesi, "Benim İspanyam bu", "Ustaların zaferi" başlıklarını atarken, "İspanya yeniden orijinine döndü ve dönüm noktası olan bir galibiyet elde etti.

Defansında hiçbir boşluk bırakmayan oyunla kaygılandırıcı bir rakibi geçmeyi başardık, ama dikkat çünkü henüz hiç birşey kazanmadık" yorumunda bulundu. AS gazetesi de "Matadorlar", "Şampiyonlar geri döndü" başlıklarını kullanarak, maçın 58. dakikasında Torres’in yerine Llorente’nin girmesiyle İspanya’nın oyununun daha da "mükemmelleştiği"ni savundu.

İSPANYA'NIN 'VİLLA' KEYFİ: 1-0

"Xavi eskisi gibi oynamaya başladı ve İspanya uçtu" diye yazan As, İspanya’nın 3 maçı kazanması halinde tarihi bir zaferle kupayı kaldırabileceğini belirtti.

DEL BOSQUE'YE ÖVGÜ YAĞDI

Diğer İspanyol gazetelerinden El Pais "İspanya, hayal kurmaya başlıyor", El Mundo "Villa, İspanya’nın düşünü harekete geçiriyor, bizi yeni bir dünya bekliyor", La Razon "Kararı, Cristiano Ronaldo’ya karşı düelloyu kazanan Villa veriyor", ABC "İspanya en iyi oyunuyla çeyrek finale çıkıyor" ifadelerini öne çıkardı.

İspanyol basını ayrıca, teknik direktör Vicente Del Bosque’nin Daniel Güiza yerine Fernando Llorente’yi milli takıma almasında ne kadar haklı olduğunun Portekiz maçında görüldüğünü kaydetti.

PORTEKİZ BASINI: GÖZYAŞI, ÜMİTSİZLİK VE POLEMİK

Portekiz basını ise "Gözyaşı, ümitsizlik" gibi başlıklar kullanarak, Dünya Kupası’ndan elenmekten dolayı milli takım heyetinin çok üzgün olduğu belirtilerek, Villa’nın attığı golün ofsayt olabileceği öne sürüldü.

Portekiz gazeteleri, teknik direktör Carlos Queiroz’u da tamamen savunmaya yönelik taktiğinden dolayı eleştirdi.

Basına konuşmak istemeyen Cristiano Ronaldo ise sadece "Hayal edilemeyecek bir üzüntü içindeyim. Queiroz ile konuşun" demekle yetindi.

2

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;