Belediye Başkanı dalgalarla boğuştu

Rize Belediye Başkanı AK Partili Halil Bakırcı, bu sabah erken saatte denize girdi, zor anlar yaşadı

29 Ekim 2009, Perşembe 10:25
A A

Rize Belediye Başkanı AK Partili Halil Bakırcı, bu sabah erken saatte denize girdi. Bir süre yüzen Bakırcı, azgın dalgalar nedeniyle zor anlar yaşadı, güçlükle kıyıya çıktı. Belediye Başkanı Halil Bakırcı, camide kıldığı sabah namazının ardından saat 05.30 sıralarında Fener Mahallesi sahilinde denize girdi. 

19 Mayıs'tan bu yana haftada 3 gün erken saatlerde denize girdiğini belirten Bakırcı, yağmura aldırış etmeden mayosu ile kendini dalgalara bıraktı. Bir süre yüzen Bakırcı, daha sonra kıyıya çıkmak istedi ancak dalgalı denizde zor anlar yaşadı. Başkan Bakırcı, güçlükle kıyıya çıkabildi. 

19 MAYIS'TAN 29 EKİM'E KADAR
Bakırcı, Rize'ye Belediye Başkanı olduğu dönemden itibaren her yıl 19 Mayıs'tan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na kadar denize girdiğini belirterek "Hava şartları müsaade ettiği oranda bu süreyi 10 Kasım tarihine kadar da uzatıp, haftanın 3 günü ortalama 1 saat süreyle yüzüyorum. Bu yıl hava şartları da iyi gidiyor. Süreyi yine uzatacağız" dedi. 

Bakırcı, "Denizde fazla dalga yok. Çıkarken biraz problem oluyor. Ancak biz denizle barışık olduğumuz için kıyıya çıkabileceğimiz yeri iyi tespit ediyoruz. Bir sorun olmaz. Bu tip dalgalı yerde denize girilecek yeri iyi bilmeyenlerin denize girmesini tavsiye etmiyoruz. Balıkçı barınakları kullanılırsa daha iyi olur" diye konuştu.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.