Belge postayla gönderilmiş

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Turan Çolakkadı, "İrtica ile Mücadele Eylem Planı" belgesinin kendilerine 12 gün önce geldiğini söyledi

27 Ekim 2009, Salı 17:29
A A

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Turan Çolakkadı ''İrtica ile Mücadele Eylem Planı''nın orijinali olduğu ileri sürülen belgeyle ilgili açıklama yaptı. Çolakkadı, İhbar mektubunun 12 gün önce posta yoluyla kendilerine ulaştığını söyledi. Başsavcı Vekili Çolakkadı, söz konusu belgeyi Adli Tıp Kurumu’na gönderdiklerini belirtti.

'BASINA SIZMASINDAN RAHATSIZIM'

Belgenin basına verilmesinin kendisini rahatsız ettiğini kaydeden Çolakkadı, "Bunun basına verilmesi bizi rahatsız ediyor. Bir kişinin elinde değildir bu belge. Kimin verdiğini bilemiyoruz. Gizli soruşturma belgelerini basına verenleri ortaya çıkaracak olan biz değiliz ilgili savcılıktır.

Veya şüpheliler kimse onlarla ilgilenen savcılıktır. Bu CMK 250. maddesi kapsamında suç değil. O zaman şunu istiyoruz. Türkiyede savcılar var, kim ne diyorsa kim veriyorsa bu ihbarcı mı veriyor bu ortaya çıkarılmalıdır.

Ortaya çıkarılmalıdır ki bizler de eleştirilmeyelim. Kimse veren, üst düzey biri de olabilir,ortaya çıkarılmalıdır. Bu tartışmadan bizim soruşturmamız zarar görüyor. Bizim amacımız gerçeği ortaya çıkarmak. Savcılığın başka bir amacı kesinlikle düşünülemez. " dedi

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;