"Ben alıştım buna"

Fenerbahçe'de tribünlerin en çok tepki gösterdiği futbolcu olan Selçuk Şahin, artık bu duruma alıştığını söyledi

10 Kasım 2012, Cumartesi 16:36
A A

Fenerbahçe'de tribünlerin en çok tepki gösterdiği futbolcu olan Selçuk Şahin, artık bu duruma alıştığını söyledi. "Ben alıştım buna 10 yıldır" diyen milli futbolcu, ancak her futbolcunun bu tepkileri kendisi kadar kolay kaldıramayacağını belirtti. Selçuk, Avrupa Ligi'nde de finalleri zorlayacaklanı iddia etti.
 
Fenerbahçe Gazetesi'nin 107. sayısına verdiği röportajda Selçuk Şahin, taraftarların kendisine sürekli tepki göstermesi ve Avrupa Ligi'ndeki hedefleri hakkında dikkat çeken açıklamalar yaptı.
 
"TEPKİLERE ALIŞTIM"
Zaman zaman sarı lacivertli taraftarlardan tepki almasının kolay bir durum olmadığını vurgulayan Selçuk Şahin, bunlara çok üzüldüğünü, fakat hayatın devam ettiğini ve bu duruma alıştığını kaydetti.
 
Fenerbahçe taraftarının kendileri için büyük bir güç olduğunu ifade eden Selçuk Şahin, ''Taraftar adeta bizim dopingimiz. Kötü olduğumuz zamanlarda da onların tepkisi çok önemli. Bize o anlarda destek olurlarsa kazanma şansımız artar. Ben alıştım buna 10 yıldır, ancak başka birisine yapıldığı zaman o arkadaşımız sineye çekebilir, korkabilir, top almaktan çekinebilir. Böyle olunca da biz 10 kişi oynuyoruz. Böyle bir durumda zaten takımın kazanma şansı yok denecek kadar az. Maç bittiğinde tepkinizi gösterirsiniz veya eleştirini yaparsınız. Maç içerisinde sonuna kadar destek olmaları lazım'' dedi.
 
"UYUM SORUNU AŞILDI"
Selçuk, yeni transferlerin uyum sorununu aştığını ve bundan sonra çıkışlarını sürdüreceklerine yürekten inandıklarını söyledi. Selçuk Şahin, sezona istedikleri gibi başlayamadıklarını ve bu sürede hedeflenen puanları toplayamadıklarını belirtti.
 
Selçuk Şahin, son birkaç haftadır çıkışa geçtiklerini ve takımdaki isteğin biraz daha fazlalaştığını kaydederek, ''Sezon başında, zaman zaman istediğimiz oyunu oynayamadığımız sıkıntılı maçlar oldu. Ancak son birkaç haftadır çıkışa geçtik. Daha iyi olacak ve bunu yapabilecek kapasitemiz var. Yeni gelen arkadaşlarımızın da uyum sorunu bitmiş gibi görünüyor ve herkes takıma alıştı. Bundan sonra çıkışımızı sürdüreceğimize takım olarak yürekten inanıyoruz'' ifadelerini kullandı.

"AVRUPA LİGİ'NDE FİNALLERİ ZORLARIZ"

Avrupa Ligi'ndeki hedeflerini de belirten milli oyuncu, ''Avrupa'da güçlü takımlar var, ama finalleri zorlayacak kapasiteye sahip olduğumuzu düşünüyorum. Gruptan çıktığımızda daha zorlu rakipler gelecek, bunun bilincindeyiz, ancak finalleri zorlayacağımıza inancım tam'' şeklinde görüşlerini aktardı.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;