'Ben Hızır Aleyhisselamım'

Konya'da, dini içerikli kitaplar satmak için gittiği üç evdeki kadınlara, "Ben, Hızır Aleyhisselam" diyerek 5 bin liralarını alan 20 yaşındaki Deniz Ç, yakalandı

30 Haziran 2011, Perşembe 10:57
A A

Merkez Selçuklu İlçesi’nde son bir hafta içerisinde, 33 yaşındaki F.Ü., 35 yaşındaki A.Ö. ve 15 yaşındaki N.A., dolandırıldıkları iddiasıyla polise şikayette bulundu.

Bunun üzerine harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, verilen eşkal doğrultusunda araştırmalarına başladı.

Eşkale uyan şüpheli Deniz Ç., dün akşam saatlerinde Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde yakalanarak gözaltına alındı. Konya’ya getirilen Deniz Ç., sağlık kontrolünden geçirildikten sonra sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

"DERDİNE DERMAN OLMAYA GELDİM"

Deniz Ç.’nin dini içerikli kitap satmak için gittiği evlerde karşısına çıkan F.Ü., A.Ö. ve N.A.’ya, "Benim kalp gözüm açık. Ben çocuğu olmayanlara, mutsuz olanlara, parası olmayanlara yardım ediyorum.

Onların sıkıntılarını bitiriyorum. Kalbine kötülük girmesin. Ben, Hızır Aleyhisselam, derdine derman olmaya geldim" diyerek kadınların toplam 5 bin lirasını aldığı öğrenildi.

Deniz Ç., yapılan sorgulamanın ardından bugün adliyeye sevk edilecek.

İhsan YALÇIN-DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;