'Ben platonik aşktan anlamam'

Başbakan Erdoğan, DP lideri Cindoruk'un sözlerini değerlendirdi

12 Ekim 2009, Pazartesi 05:00
A A

DP Lideri Hüsamettin Cindoruk, Başbakan Erdoğan’ın, CHP Lideri Baykal’a gönderdiği ‘Demokratik Açılım’ mektubu için şu eleştiriyi yapmıştı: “Platonik (karşılıksız) aşk, mektuplaşma aşkına dönüştü. Bu mektuplaşma çok komik. İkisinin parti merkezi aynı yerde. Birbirlerine el sallasalar görecekler. Aşk-ı Memnu’da Bihter ile Behlül var, onların mesajları gibi. Umutsuz bir aşk, umutsuz bir ilişki.”

Bu ilginç eleştiriye Başbakan’ın yanıtı gecikmedi. Erdoğan, AK Parti’nin dünkü Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı sonrası ‘platonik aşk’ eleştirisine şu yanıtı verdi:

‘BENİM AŞKIM GERÇEK’
“Platonik aşktan anlamam. Benim aşkım gerçek aşktır ve bugüne kadar da hayatım hep böyle yaşanmıştır. Platonik aşkı yaşayanlar zaten ülkeyi bu hale getirdiler.”

Erdoğan, “Demokratik açılım konusunda gönderdiğiniz mektup ile ilgili Baykal’dan yanıt geldi mi?” sorusuna da “Herhalde kendilerinden bugün yarın bir yazılı cevap gelecektir. Bu yazılı cevaba göre de bizler açılım sürecine yönelik olarak takvimimizi çalıştırmaya başlayacağız” dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;