'Beni hayat kadını mı sandın?'

Uğruna eşinden boşandığı sevgilisi Emrah Tatlı'yı evlenme vaadiyle kandırıp fuhuş yaptırmak istediği gerekçesiyle öldüren Canan Ölmez'in, aynı kişiyi, daha önce de vurduğu ortaya çıktı

18 Şubat 2010, Perşembe 12:34
A A

Bir alışveriş merkezinde kasiyerlik yapan Emrah Tatlı'yı 27 Eylül 2009'da öldürüp, tutuklanan aynı yerde ürün temsilcisi olarak çalışan 2 çocuk annesi Canan Ölmez, Gaziantep 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmaya başlandı.

‘Kasten adam öldürme’ suçundan hakkında ömür boyu hapis cezası istenen Ölmez, sevgilisinin uğruna 2 çocuğundan ayrılıp, eşinden boşandığını söyledi.

"MEĞER BENİ KULLANMAK İSTİYORMUŞ"

Savunmasında pişman olduğunu söyleyen Ölmez, “Ben onun uğruna 2 çocuğumu bıraktım, eşimden boşandım. Boşanma dilekçemi Emrah ile beraber verdik. Meğer, eşimden ayırmak istemesinin nedeni beni kullanmakmış. Hatta bir arkadaşı beni telefonla arayıp, ‘Emrah seni çok methetti, senle konuşmak istiyorum’ demişti.

Sevgilim bu olayla ilgili olmadığını söyledi. Olay günü beni birkaç kez telefonla aradı, buluştuk. ‘Bana para lazım. Birisi var, görüşür müsün?’ dedi. Arkasındaki silahı aldım ve ateş ettim. Yere düştükten sonra sıkmadım. Yere düşünce ’Emrah’ diye bağırmışım. Öldürme niyetim yoktu. Pişmanım” dedi.

Öldürülen kişinin akrabası ve olayın görgü tanığı olan Mehmet Ali Yıldız da “Olaydan 7 ay önce Emrah ayrılmak isteyince, ona silah doğrultup, ‘Beni hayat kadını mı zannettin? Benden ayrılamazsın’ diyerek ateş etmiş, kolundan yaralamıştı.

Geçtiğimiz günlerde bulunduğu cezaevinde düzenlenen moral gününde, türkülere gözyaşlarıyla eşlik eden Ölmez'in, yaşadığı olay nedeniyle bunalıma girdiği, sık sık ağladığı belirtildi.

Ahmet KAYA-Mehmet BULUT/GAZİANTEP (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;