'Beni kullandılar!'

VH1 kanalında ekrana gelen Dating Naked adlı yarışmanın katılımcılarından 28 yaşındaki Jessie Nizewitz, bedeninin özel bölümlerini buzlamadan ekrana getirdiği için kanalın bağlı bulunduğu Viacom'a 10 milyon dolarlık tazminat davası açtı

22 Ağustos 2014, Cuma 14:40
A A

ABD'de yazın en iddialı yarışmalarından biri mahkemelik oldu... VH1 kanalında ekrana gelen Dating Naked adlı yarışmanın katılımcılarından 28 yaşındaki Jessie Nizewitz, bedeninin özel bölümlerini buzlamadan ekrana getirdiği için kanalın bağlı bulunduğu Viacom'a 10 milyon dolarlık tazminat davası açtı.

"Nizewitz, yarışmacıların tamamen çıplak olarak kamera karşısına geçtiği yarışmayla ilgili olarak "Yapımcılar bana deflaarca bedenimin bazı özel parçalarının buzlanarak ekrana geleceği konusunda söz vermişlerdi. Fakat yarışmadaki partnerimle kumsalda şakadan güreştiğim anlar ve bu sırada bedenimin bazı özel bölümleri buzlanmadan ekrana geldi" diye konuştu. Jessie Nizewitz "Kendimi kaldırılmış ve kullanılmış hissediyorum" dedi.

Söz konusu sahnede Jessie Nizewitz ve yarışmadaki flörtü önce kumsalda futbol oynuyorlar. Ardından da birbirleriyle şakalaşıp kumların üzerinde güreşmeye başlıyorlar. Nizewitz'in bu bölümde sansürsüz olarak ekrana gelen bedensel ayrıntıları sosyal medyada da günün konusu oldu. Jessie Nizewitz bu görüntülerin henüz başlangıç aşamasında olan romantik ilişkisine de zarar verdiğini, flörtünün söz konusu bölümün yayınlanmasından sonra kendisini hiç aramadığını söyledi.