Berkay Besler Belçika'da göz doldurdu

Milli Sporcumuz Berkay Besler, en iyi zamanlarda sürekli ilk üçün içinde yeraldı. Berkay, ortaya koyduğu müthiş performanla, 27 pilotun start aldığı 10 turluk Pre Final yarışını 9.25.101'lik derecesi ile 1.sırada bitirdi

16 Mart 2015, Pazartesi 14:03
A A

Milli Sporcumuz Berkay Besler, bu sezon Avrupa’da ülkemizi temsil edeceği Rotax Max Euro Challenge ve CEE Rotax Max Challenge serilerine hazırlık amacıyla BNL Kick Off yarışında start aldı. 15 Mart Pazar günü Belçika’nın Genk pistinde yapılan yarışlar, Micro Max, Mini Max, Junior Max, Senior Max ve DD2 kategorilerinde gerçekleştirildi. Berkay Besler’in de bulunduğu Senior Max kategorisinde Avrupa, Asya ve Amerika olmak üzere 3 farklı kıtadan 13 ülkenin 42 pilotu mücadele etti. 1.36 kilometre uzunluğundaki pisti dolduran seyircilerin nefeslerini tutarak izlediği yarışta Milli Sporcumuz, ortaya koyduğu performanla göz doldurdu.

BERKAY, PRE-FİNALİ 1. BİTİRDİ

Oldukça çetin mücadelelerin yaşandığı Senior Max kategorisinde Milli Sporcumuz Berkay Besler, en iyi zamanlarda sürekli ilk üçün içinde yeraldı. Berkay, ortaya koyduğu müthiş performanla, 27 pilotun start aldığı 10 turluk Pre Final yarışını 9.25.101’lik derecesi ile 1.sırada bitirdi. 18 turdan oluşan ve 28 pilotun çekişmesine sahne olan Final yarışında da uzun süre lider giden Berkay Besler, herkesin yarışı kazandı gözüyle baktığı sırada yaşadığı ufak bir şanssızlık sonucu gerilere düştü.

Ancak yarış disiplininden kopmayan Milli Sporcumuz, 17.03.566’lık zamanıyla 6.sırada finiş görmeyi başardı. Belçika’da elde ettiği derecelerle rakiplerine gözdağı veren Berkay Besler, 30 Mart-5 Nisan tarihlerinde Fransa’nın Salbris Pistinde yapılacak Rotax Max Euro Challenge’nin ilk yarışını sabırsızlıkla beklediğini kaydetti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;