Berkin Elvan eylemlerine polis müdahalesi

Geçen yıl 11 Mart'ta hayatını kaybeden Berkin Elvan'ın 1'inci ölüm yıl dönümünde Okmeydanı'nda düzenlenecek tören öncesi Çekmeköy'de de bir grup ile polis arasında gerginlik çıktı. Polis, grubu biber gazı ve tazyikli su ile dağıttı. Gezi Parkı'nda da pankart açan gruba müdahale den polis 8 kişiyi gözaltına aldı

11 Mart 2015, Çarşamba 12:56
A A

Gezi protestoları sırasında polisin fırlattığı gaz kapsülüyle başından ağır yaralanan Berkin Elvan 269 gün süren yaşam mücadelesini 11 Mart 2011'te kaybetmişti.

Berkin Elvan'ın ölüm yıldönümünde Okmeydanı'nda yapılacak olan anma programına gitmek için Çekmeköy'de toplanan grup ile polis arasında olaylar çıktı.

 

 

Sabah saatlerinde Okmeydanı'na gitmek üzere toplanan grup, yola barikat kurunca önlem alan polis müdahale etti.

Polis, grubu biber gazı ve tazyikli su ile dağıttı. Grup polisin müdahalesi sonucu ara sokaklara kaçarak dağıldı.

GEZİ PARKINDA 8 GÖZALTI

Gezi Parkı merdivenlerine kırmızı boya döküp "Berkin burada" yazılı pankart açan liseli gençlerle polis arasında arbede yaşandı. Arbede sırasında eylemcilerin bazıları merdivenlerden yuvarlanırken, 8 liseli gözaltına alındı.

 

 

Taksim'deki Gezi Parkı merdivenlerine kırmızı boya dökerek eylem yapan gruba polis müdahale etti. Gezi olaylarında hayatını kaybeden Berkin Elvan'ın ölüm yıldönümü nedeniyle yaklaşık 10 kişilik grup, Gezi Parkı merdivenlerinde eylem yapmak istedi. Pankart açan grup, merdivenlere de kırmızı boya döktü. Polis, gruba müdahale etti. Grup üyeleri yaka paça gözaltına alındı. 

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;