Berlusconi isyan etti

İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, WikiLeaks tarafından yayınlanan gizli belgelerle ilgili sessizliğini bozarak, kendisiyle ilgili iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi

Berlusconi isyan etti

Şu ana kadar, yayınlanan bilgilere sadece gülüp geçtiğini söyleyen Berlusconi, resmi ziyaret için bulunduğu Libya’nın Trablus kentinden konuştu.

Berlusconi, özellikle belgelerde yer alan ‘fizik ve politika yönünden zayıf’ ve ‘sık sık uzun geceler geçirme eğilimi nedeniyle yeterince dinlenemiyor’ değerlendirmelerine içerlemiş olacak ki “Genç kızlara yalan söylemeleri için ödeme yapıyorlar” dedi.

Başbakan Berlusconi, her ne kadar, sol kanadın sözcüsü gazetelerce de yayınlanan, üçüncü-dördüncü dereceden bürokratların değerlendirmelerini dikkate almadığını söylese de “Genç kızlara yalan söylesinler diye ödeme yapıyorlar” demekten de geri kalmadı.

Berlusconi, “Ayda bir kere evimde, her şeyin düzgün, haysiyetli ve zarif olduğu bir akşam yemeği düzenlerim” derken bunun ötesinde ortaya atılan iddiaların ülkenin imajını zedelemekten ileri gitmediğini belirtti.

Berlusconi, bu yemeklerin genç eskortların boy gösterdiği partiler halinde gösterilmeye çalışılmasından rahatsızlık duyduğunu da altını çizerek, bu genç kızlar daha sonra bazı gazete ve televizyonlarda tecrübe adı altında ‘yalan dağları’ anlattıklarını dile getirdi.

Başbakan Berlusconi, “Kendime bunu neden yaptıklarını soruyorum. Asılsız ve inanılmazlar. Bir genç kız kendisini tüm dünya önünde hayat kadını olarak teşhir edip, gelecekte bir iş ve eş bulma yollarını kapatıyor. Öyleyse kendime soruyorum, bu genç kızlara kim ödeme yapıyor” diye konuştu.

Eda BERKBAYRAK/MİLANO, (DHA)