Beş lirayı az bulan dilenci, para verenleri gasp etti!

Adana'daki bir parkta dilenen Erkan T., üniversiteli iki arkadaştan para istedi. Kendisine 5 lira para verilen dilenci, bunu az bularak parkta oturan arkadaşların 5 dolar ve 20 lirasını gasp etti

02 Şubat 2015, Pazartesi 11:31
A A

Adana Merkez Park’ta gezen üniversite öğrencisi B. A. ile arkadaşı G. A., bir süre sonra dinlenmek için bir banka oturdu. Bu arada, arkadaşların yanlarına gelen bir kişi "Ben açım, Allah rızası için bana para verin" dedi. Bunun üzerine Birkan Altınöz, şahsa 5 lira para verdi. Ancak şahıs, 5 lira parayı az bularak "Başka para yok mu? Biraz daha ver" dedi. B. A.'da olmadığını söyleyince şahıs elini arkasına götürerek üzerinde ne kadar parası varsa vermesini istedi. Bunun üzerine korkan B. A., kız arkadaşının yanındaki 5 dolar ile kendi cebindeki 20 lirayı şahsa verdi. Bunun üzerine şahıs kaçarak parktan uzaklaştı. B.A. de hemen polisi aradı. Olay yerine gelen ekipler verilen bilgi doğrultusunda zanlı Erkan T.’yi (19) yakaladı.

Emniyete götürülerek sorgulanan zanlı, gasp iddiasını yalanladı. Üniversiteli iki gencin teşhis ettiği zanlı sorgusunun ardından çıkartıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;