'Beşiktaş maçı kırılma noktası'

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, hafta sonu oynanacak Beşiktaş maçının, kendileri açısından kırılma noktası olduğunu söyledi

'Beşiktaş maçı kırılma noktası'

Sadri Şener basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ligin üçte birlik bölümünde ilk üç içinde olmayı umduklarını ancak bu noktada bulunmadıklarını belirterek, "Bir iki ters sonuç aldık ve şu anda 6. sıradayız. Ama bu her şey bitti demek değil. Bu hafta sonu çok önemli Beşiktaş maçı var ve bana göre kırılma noktalarından biri.

Beşiktaş'ı mağlup edersek onların önüne geçeriz ve ligdeki konumumuz farklı bir noktaya gelir. Benim inancım o ki, biz bu ligi yine 1. ile 3. arasında bir yerde tamamlayacağız" diye konuştu.

Son dönemde yerel basında çıkan haberlere de değinen Şener, "Yapıcı eleştiriler yapmak lazım ki buradaki insanlar yaptıkları işten şevk alsın. Mesela son günlerde yabancı oyuncularımızla ilgili bir çok haber yer alıyor. Özellikle yerel basın mensupları önce Trabzonsporlu mu, yoksa gazeteci mi oldukları konusunda bir karar vermeli" diye konuştu.

"SONG OLAYINI YUMUŞAK HALLETMEMİZ LAZIM"

Şener, Song'un önceki gün bir habere verdiği tepkiyi de yorumlayarak, "Yabancı oyunculara birazcıkta misafir gibi bakmak lazım. Biraz el üstünde tutmamız lazım. Belki biz biraz fazla el üstünde tutuyoruz o ayrı. Bunlar hep saha sonucunun tezahürleri. Eğer saha sonucu iyi çıkarsa bunlar hiç gündeme gelmez" dedi.

"YATTARA'NIN ARTIK OYNAMASI LAZIM"

Yattara'nın Türkiye liglerinin çok önemli bir futbolcusu olduğunu da vurgulayan Şener, şöyle konuştu: "Göze hoş gelen bir futbol oynuyor, fakat 11 maçtır, bir 15 dakika oynadı, bir de 20 dakika oynadı. Bizim takımda Yattara'ya ciddi bir para veriliyor. Eskiden Yattara takımda tekti. Şimdi tek değil, onun gibi bir çok futbolcu var.

11 maçtır oynamayan bir futbolcuyu, 11 maç daha oynatmadan kenarda bekletmek bana ters geliyor. Ama şimdi antrenmanlarda çok iyi diyorlar. Gayet açık ve net. Çıkıp oynaması lazım. Bu halk Yattara'ya çok büyük sempati gösterdi ama şimdi o kadar sempati beslediklerini sanmıyorum. Tekrar eski Yattara haline gelmesi lazım, gelmezse de yapacak bir şeyim yok."

"TJİKUZU CEZASINI ALDI"

Şener, "Tjikuzu konusunda bir pişmanlığınız var mı?" şeklindeki soruya ise şöyle cevap verdi: "Tjikuzu, 'Hoca benden yararlanmak istemiyor mu?', diye bir hisse kapıldı. Şimdi antrenmanla çıkıyor. Biz oyuncunun doksan dakika sonunda sergilediği performansa bakarız. Hazırlık döneminde herkesin beğendiği bir oyuncu. Burada bir defa hata yaptı çok da ciddi bir ceza yedi. Bizi İstanbul Büyükşehir Belediyespor'la karıştırdı galiba" diye konuştu.

"YILDIRIM DEMİRÖREN'E YAPILANLAR ÇOK YANLIŞ"

Başkan Şener, Beşiktaş başkanına yapılanların çok yanlış olduğunu da belirterek, "Başkanı beğenemeyebilirsin genel kurullar vardır, gider orada eleştirirsin. Ama hakaret edemezsiniz başkana, o hak kimseye verilmiyor. Bazı çirkin laflar var bunlar ilkel insanların söyleyeceği laflar" dedi.

3