Beşiktaş'ta cep telefonu hırsızına vatandaştan meydan dayağı

İstanbul'da Beşiktaş’ta genç kızın cep telefonunu çalmaya kalkışan hırsıza, vatandaş müdahale etti. Balmumcu’da minibüsten inerken bir genç kızın cep telefonunu çalan hırsız, taksi şoförü ve çevredeki vatandaşlar tarafından etkisiz hale getirilerek polise teslim edildi

27 Şubat 2017, Pazartesi 09:29
A A
Olay, cumartesi sabah saat 10.00 sıralarında Beşiktaş Balmumcu Caddesi üzerinde meydana geldi. Sarıyer, Beşiktaş minibüsünde yolculuk yapan üniversite öğrencisi A.K.’yi hedef alan hırsız, Balmumcu’da harekete geçti. Genç kızın minibüsten indiği sırada cep telefonunu çalan hırsız, çarptığı için özür de diledi.
 

GENÇ KIZI İTEREK DÜŞÜRDÜ, KAÇMAYA ÇALIŞTI


Minibüsten inen genç kız ise cep telefonunun olmadığını fark edince kendisine çarpan şahsın telefonunu çaldığını anladı. Hırsıza yönelerek "Telefonum sende" diyen genç kız, minibüsteki yolculardan yardım istedi. Bu sırada genç kızı iterek yere düşüren hırsız, kaçmaya başladı.
 

TAKSİCİ ÇARPARAK YERE DÜŞÜRDÜ


Olaya şahit olan bir ticari taksi sürücüsü kaçan hırsıza hafif şekilde çarparak durdurmayı başardı. Çarpmanın etkisiyle yere yuvarlanan hırsız, minibüsten ve çevreden yardıma koşan vatandaşlar tarafından darp edilerek etkisiz hale getirildi. 

VATANDAŞLAR HIRSIZIN ELLERİNİ BAĞLAYIP POLİS ÇAĞIRDI


Hırsızın üzerinde genç kıza ait olan telefon da bulundu. Hırsızın ellerini kemer ile bağlayan vatandaşlar, polise haber verdi.
 

YERDEKİ HIRSIZ, 'BENİ ÖLDÜRÜYORLAR' DİYEREK YARDIM İSTEDİ


Olay yerine polis ekipleri gelirken, yerde yatan hırsızın ise "Beni öldürüyorlar, parçalıyorlar yardım edin" diyerek yardım istediği görüldü.

Zanlı polis tarafından gözaltına alındı, genç kız ise kendisini gasp eden hırsızdan şikayetçi oldu

İHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;