'Beşiktaş'a gitmek istiyorum'

Beşiktaş'ın istediği ancak maddi konularda anlaşmaya varamadığı kaleci Sinan Bolat, kulübü Standard Liege'le ipleri kopartıyor

'Beşiktaş'a gitmek istiyorum'

Başarılı file bekçisinin menajeri Kısmet Eriş, Sinan'ın önümüzdeki sezon Beşiktaş'ta oynamak istediğini belirterek, "Fakat Beşiktaş şu anda konuşacak bir muhatap bulamıyor. Sinan da bundan rahatsız. Artık Standard'da oynamak istemiyor. Önümüzdeki günlerde bu sorun ortadan kalkacak" diye konuştu.

YANIT ALINAMIYOR

Hafta başında Sinan'ın transferini bitirmek için Liege'e çıkarma yapan siyah-beyazlılar, yönetimi bile olmayan Standard kulübüne prosedür gereği resmi teklifte bulundu.

Ancak Beşiktaş'ın teklifini cevaplayacak bir merci olmadığı için Sinan'la ilgili net bir yanıt alınamazken, Türk kalecinin de tatilini bırakıp Belçika'ya dönmediği ortaya çıktı.

Sinan'ın takımıyla birlikte idmanlara katılmaması, "Beşiktaş'a gitmek istediği açık" şeklinde yorumlandı.

"BÜTÇEMİZİ ASLA BOZMAYIZ"

Beşiktaş'ın iş bitirici yöneticisi Serdal Adalı, genç kaleci Sinan Bolat konusunda temkinli konuştu. Adalı, "Hem Standard Liege yüksek bir bonservis istiyor, hem de Sinan'ın talep ettiği para fazla. Kulüp içindeki dengeleri bozmayı düşünmüyoruz.

Bu yüzden hem kulübü, hem de Sinan bizim istediğimiz rakamları kabul ederse bu iş olur, aksi durumda diğer alternatifleri değerlendireceğiz" ifadesini kullandı.

Beşiktaş yönetimi, Sinan için 5 milyon Euro bonservis bedeli isteyen Standard Liege kulübüne önce 2 milyon, ardından 3 milyon 
Euro önerdi.

Belçika ekibi bu öneriyi az bulurken, siyah-beyazlılar "Bu bizim son teklifimiz, karar sizin" yanıtını verdi.