Beşiktaş'ın yeni kalecisi İstanbul'da

Beşiktaş'ın, Bundesliga ekiplerinden Hoffenheim takımından kiralık olarak aldığı kaleci Ramazan Özcan, İstanbul'a geldi

01 Ocak 2010, Cuma 17:14
A A

Menajeri Max Hagmayr ile birlikte gelen Ramazan Özcan, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Beşiktaş camiası ile anlaştığım için çok mutluyum. Beşiktaş’ın kaleci problemi vardı. Buradan Rüştü ve Hakan ağabeylerime geçmiş olsun diyorum. Beşiktaş için elimden gelen her şeyi yapmak istiyorum" dedi.
Avusturya Milli Takımı’nda da görev alan Özcan, Türkiye’deki hedefleriyle ilgili bir soru üzerine, "Beşiktaş’ta sakatlıklar nedeniyle kaleci problemi var. Elimden gelen her şeyi yapmak istiyorum. Tabii yine Avusturya Milli Takımı’na da geri dönmek istiyorum" diye konuştu.

AVUSTURYA KALESİNDE 1 KEZ OYNADI

20 Haziran 1984 tarihinde Avusturya Hohenems’de dünyaya gelen Ramazan Özcan, profesyonel kariyerine SC Austria Lustenau takımında başladı. 2003-2006 yıllarını bu kulüpte geçiren genç kaleci, 2006-2007 sezonunda ise Red Bull Salzburg takımına transfer oldu.

2007 yılında Almanya ligi Bundesliga ekiplerinden Hoffenheim’a geçen 1.88 boyundaki kaleci, 2004-2007 yılları arasında Avusturya Ümit Milli Takımı’nın kalesini 25 maç korudu. Yeni transfer, 1 kez de Avusturya (A) Milli Takımı’nda görev yaptı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;