Beşiktaş'ta Denizli bilmecesi!

Beşiktaş Futbol Şube Komitesi Üyesi Doğan Küçükemre, bugün teknik direktör Mustafa Denizli'nin görevini bıraktığını dair çıkan haberleri yalanladı

Beşiktaş'ta Denizli bilmecesi!

Küçükemre, Akaretler'deki kulüp binasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Denizli'nin, bugün sağlık kontrollerinden geçmek üzere İstanbul'a geldiğini daha sonra kulüp basın sorumlusu Mete Düren ile konuşarak, 'Yorgunum, sağlık durumum iyi değil. Bu şartlar altında çalışamam' dediğini söyledi.

Küçükemre, şunları söyledi: "Hocamız görevinin başındadır. Bizim şu anda başka bir teknik adamla görüşmemiz yoktur. Bir ya da iki gün daha bekleyeceğiz. Yönetim Kurulu olarak toplanıp, bu konuyla ilgili net bir karar vermeye çalışacağız. Bugüne kadar Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü olacağı iddia edilen Bernd Schuster ile de hiçbir şekilde görüşmemiz olmamıştır."

DEMİRÖREN DE YALANLADI

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, ani olarak gelişen teknik direktör Mustafa Denizli ile yollarının ayrıldığı haberlerinin üzerine şu ifadeleri kullandı: "Biz sayın Denizli ile yollarımızı ayırmadık. Asla bu söylemin içine ben ve yönetim kurulunu çekemezsiniz. Hocamız, yöneticimiz sayın Mete Düren'e sağlık sorunlarını iletmiş, bu durumda kulübümüze faydalı olamayacağını ifade etmişti. Biz de kendisine, 'Hocam bir saniye, bir durum değerlendirmesi yapmamızda fayda var' diyerek, zaman istedik. Başkan Demirören, Denizli ile görüşmeden henüz bir karar vermeyeceklerini, olayın çok sıcak olduğunu ve ortaya atılan yeni teknik direktör isimlerinin de gerçeği yansıtmadığını sözlerine ekledi.

Demirören, teknik direktörlük görevi için adı geçen Bernd Schuster ile ilgili olarak da, "Böyle bir teknik direktörle şu anda herhangi bir dialog kurmadık" dedi.

Başkan son olarak şunları söyledi: "Şu anda sadece Denizli ile oturup konuşacağımız ve durum tespiti yapacağımız ana odaklandık. Ama şu da bilinsin ki, Beşiktaş'ın teknik direktör konusunda daima bir B planı olmuştur.

METE DÜREN: HOCAMIZIN SAĞLIK SORUNLARI VAR

Konu ile ilgili konuşan Beşiktaş Basın Sözcüsü Mete Düren şunları söyledi: "Denizli'nin bazı sağlık sorunları var. Bununla ilgili endişeleri var. İlerleyen günlerde başkanla görüşecek. O zaman kesin bir karar verilecek. Mustafa hoca şuanda Beşiktaş'ın teknik direktörüdür" dedi.

Schuster ile anlaşıldığı iddialarına da değinen Düren; " Hiç bir teknik adamla anlaşma olmadı" dedi.

Yapılan bu açıklamalar sonrasında önümüzdeki günlerde başarılı teknik adamın isteği nedeniyle sözleşmesinin karşılıklı olarak feshedileceği ve yerine Alman teknik adam Schuster'in getirileceği öğrenildi.

MUSTAFA DENİZLİ'NİN BEŞİKTAŞ KARNESİ

Alman Jupp Derwall'ın yanında 3 sene Galatasaray'da yardımcı antrenörlük yaptı. 1987 yılında Galatasaray teknik direktörü olmuş ve aynı yıl takımı lig şampiyonu yapmıştır. Aynı sezon milli takımlar teknik direktörü olarak atanmıştır.

1988-1989 sezonunda takımına Şampiyon Kulüpler Kupası'nda yarı final oynatmıştır. Ama yarı final maçında Steaua Bükreş takımına Romanya'da 4-0, İzmir'de 1-1'lik skorlarla elenmiştir. 1989-1990 sezonunda , Denizli, Almanya ikinci lig takımlarından Alemannia Aachen ile çalışmış. Bir sezon sonra Türkiye'ye geri dönmüş ve tekrar Galatasaray'ın başına geçmiştir.

Takım 1990-1991 sezonunda Türkiye Kupası kazanmış ve 1991-92'de Kupa Galipleri Kupası'nda çeyrek final oynamıştır. 1994 ile 1996 yılları arasında Kocaelispor'u çalıştırmıştır. Fenerbahçe'yi 5 yıl aradan sonra 2000-2001 sezonunda lig şampiyonu yapan ilk ve tek Türk teknik direktördür. 2 sene sonra Vestel Manisaspor'a geçmiştir. 2004 yılında, Denizli İran'ın Pas takımını çalıştırmaya başlamıştır.

9 Ekim 2008 tarihinde Beşiktaş'ın teknik direktörlüğüne getirilmiştir. Beşiktaş'ta ki ilk kupası Türkiye Kupası olmuştur. 13 Mayıs 2009 tarihinde Beşiktaş-Fenerbahçe arasında oynanan maçta, Beşiktaş'ın Fenerbahçe'yi 4-2 yenmesiyle bu kupayı kazanmıştır. Aynı sezon Mustafa Denizli yönetimindeki Beşiktaş, Süper ligin 34. haftasında Denizlispor'u 2-1 yenerek 13. Şampiyonluğunu ilan etmiştir. Mustafa Denizli yönetimindeki Beşiktaş takımı 2009-2010 sezonunu 4. tamamladı.

 

BAŞARILARI

* Süper Lig 1987-88 (Galatasaray)

* Cumhurbaşkanlığı Kupası 1988 (Galatasaray)

* Şampiyon Kulüpler Kupası Yarı Final 1988-1989 (Galatasaray)

* Türkiye Kupası 1990-91 (Galatasaray)

* Kupa Galipleri Kupası Çeyrek Final 1991-1992 (Galatasaray)

* Cumhurbaşkanlığı Kupası 1991 (Galatasaray)

* Avrupa Futbol Şampiyonası 2000 Çeyrek Final ( A Milli Takım)

* Süper Lig 2000-01 (Fenerbahçe)

* Türkiye Kupası 2008-09 (Beşiktaş)

* Süper Lig 2008-09 (Beşiktaş)

3