Beşiktaş'ta Murat Aksu dönemi...

Beşiktaş'ta Murat Aksu dönemi...

08 Eylül 2009, Salı 10:00
A A

Beşiktaş kulübünün eski ikinci başkanı Murat Aksu’nun, 2010 yılı ocak ayında yapılacak kongrede başkan adayı olması bekleniyor
Siyah- Beyazlı kulüpte Yıldırım Demirören dönemi, bir önceki başkan Serdar Bilgili’nin 26 Nisan 2004’de istifa etmesinin ardından, 31 Mayıs 2004’te yapılan olağanüstü kongre sonrası başladı. Bu kongrede Demirören’in listesinden yönetime giren ve Siyah- Beyazlı kulüpte yaklaşık iki buçuk yıl ikinci başkanlık görevini yapan Murat Aksu, 2007 yılının Ocak ayında yapılan seçimler öncesi görevinden istifa etmişti. O dönemde Aksu’nun istifası Beşiktaş camiasında sürpriz olarak değerlendirilmiş ve bu istifanın sebepleri konusunda birçok senaryo ortaya atılmıştı. Murat Aksu o dönemden sonra istifası ve Beşiktaş’taki geleceği ile ilgili açıklama yapmamıştı.
2010 yılının Ocak ayında yapılacak olan Beşiktaş’ın Olağan Seçimli Kongresi öncesi Siyah- Beyazlı camiada yeniden Murat Aksu ismi duyulmaya başladı. Aksu’nun yaklaşık 5 ay sonra yapılacak seçimlerde başkan adayı olmaya hazırlandığı ve Siyah Beyazlı kulübün önemli isimlerinde destek gördüğü iddia edildi.
Murat Aksu’nun başkan adaylığı konusunda kesin kararını iki hafta içinde vereceği belirtilirken, Aksu’nun kesin kararını vermesi halinde 20 Eylül’de kutlanmaya başlanacak olan Ramazan Bayramı’nın ardından bu kararını kamuoyu ile paylaşması ve Beşiktaş başkanlığına adaylığını açıklaması bekleniyor.

Övünç ÖZDEM/İSTANBUL, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;